04-05-2021

Średnia 12-miesięczna zmiana kursu akcji po pojawieniu się sygnału kupna zgodnie z metodą słoni giełdowych w grupie spółek wchodzących aktualnie w skład indeksu WIG20 wynosiła dotychczas 24,9 %

Dziś przedstawię opis metody słoni giełdowych.

Metoda słoni giełdowych polega na tym, że sygnał kupna pojawia się, gdy jednocześnie spełnione są 2 kryteria:

1.Cena akcji przebiła szczyt historyczny

2.Wzrost ceny akcji pomiędzy nowym szczytem historycznym a minimum (minimalnym poziomem ceny akcji w okresie pomiędzy poprzednim szczytem historycznym a nowym szczytem historycznym) wynosił co najmniej 10 %.

Przyjmuje się, że akcje spółki sprzedawane są po okresie 12 miesięcy od pojawienia się sygnału kupna.

——————————————————————-

Jak można dostrzec kluczowe w metodzie słoni giełdowych są: poprzedni szczyt historyczny, minimum oraz nowy szczyt historyczny.

Przykładowo popatrzmy na wykres kursu akcji spółki KGHM.

KGHM

KGHM-SLONIE

Poprzedni szczyt historyczny ukształtował się w dniu 11 października 2004 roku na poziomie 13,359 zł.

Minimum ukształtowało się w dniu 31 stycznia 2005 roku na poziomie 9,4549 zł.

Nowy szczyt historyczny ukształtował się w dniu 22 lipca 2005 roku na poziomie 13,428 zł. W tym dniu pojawił się sygnał kupna zgodny z metodą słoni giełdowych.

Sprawdziłem ile wynosiła średnia 12-miesięczna procentowa zmiana kursu akcji spółki po pojawieniu się sygnału kupna zgodnie z metodą słoni giełdowych w grupie akcji spółek tworzących aktualnie indeks WIG20.

Średnia ta była dodatnia i wyniosła 24,9 %.

W poniższym pliku przedstawiłem zestawienie dat kupna i cen kupna (w dniu pojawienia się sygnału kupna zgodnie z metodą wydm giełdowych) oraz dat sprzedaży i cen sprzedaży (następujących 12 miesięcy po pojawieniu się sygnału kupna).

SLONIE-GIELDOWE-WIG20

—————————————————

Uwaga ! – biorąc udział w ankiecie (wystarczy do tego kliknięcie myszą 1 raz w miejscu ankiety znajdującym się na dole po prawej stronie strony analizy-rynkowe.pl) można przyczynić się do rozsławienia strony analizy-rynkowe.pl.

Strona http://analizy-rynkowe.pl/  funkcjonuje już ponad 6 lat a jej prowadzenie jest jednym z moich kluczowych celów życiowych.

http://analizy-rynkowe.pl/dzis-strona-analizy-rynkowe-pl-obchodzi-6-rocznice-swego-funkcjonowania-kurs-akcji-wprowadzonej-do-rubryki-wykres-do-przemyslenia-poznanskiej-spolki-czerwona-torebka-uczcil-ja-przebiciem/

O ankiecie: 

http://analizy-rynkowe.pl/ankieta-2021/

Dziękuję za każdy głos !

Sławomir Kłusek, 4 maja 2021 roku

fbt

Treści zawarte na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie treści zawartych na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl.

13+