07-09-2020

Dziś strona analizy-rynkowe.pl obchodzi 6 rocznicę swego funkcjonowania ! kurs akcji wprowadzonej 30 czerwca 2020 roku do rubryki ,,Wykres do przemyślenia” poznańskiej spółki Czerwona Torebka uczcił ją przebiciem 4 września swego 52-tygodniowego maksimum

30 czerwca tego roku wprowadziłem do rubryki ,,Wykres do przemyślenia” 5 spółek. Były to: Atlantis, Czerwona Torebka, M.W Trade, Solar Company oraz Triton. W przypadku akcji wszystkich tych spółek dostrzegłem niski poziom ich wskaźników Cena/Wartość Księgowa oraz pojawiające się na wykresach sygnały zwiastujące nadejście zmiany trendu ze spadkowego na wzrostowy.

Obliczyłem średnią procentową zmianę kursów akcji wyżej wymienionych spółek od 30 czerwca do 4 września tego roku. Co ciekawa w przypadku żadnej z wyżej wymienionych spółek nie można wyliczyć poziomu wskaźnika Cena/Zysk netto. Oznacza to, że inwestorzy giełdowi zaczęli wierzyć w dobrą przyszłość wyżej wymienionych spółek i już zaczęli ją dyskontować.

Z moich obliczeń wynika, że w okresie od 30 czerwca do 4 września 2020 roku kurs akcji spółki Atlantis zwyżkował o 11,7 %, kurs akcji spółki Czerwona Torebka zyskał na wartości 28,2 %, kurs akcji spółki M.W Trade spadł o 7,6 %, kurs akcji spółki Solar Company urósł o 15,8 % a kurs akcji spółki Triton zyskał 12,4 %.

Średnia procentowa zmiana kursu akcji wyżej wymienionych spółek ukształtowała się więc na poziomie 12,1 %. W tym okresie WIG urósł o 1,9 %.

Taka przewaga wirtualnego portfela nad indeksem WIG to spore osiągnięcie. Jak można zauważyć liderami portfela były 2 poznańskie spółki: Czerwona Torebka oraz Solar Company.

W piątek 4 września 2020 roku kurs akcji Czerwona Torebka przebił wręcz swe 52-tygodniowe minimum.

Co bardzo ważne na wykresie kursu akcji spółki Czerwona Torebka doszło do przebicia spadkowej linii trendu oraz wybicia z nietypowej formacji podwójnego dna. Gdyby formacja ta miała się wypełnić kurs akcji spółki powinien wzrosną do 0,717 zł z 0,50 zł., czyli o 43,4 %.

CZERWONA TOREBKA

CZERWONA-TOREBKA

Oto lista 5 spółek wprowadzonych do rubryki ,,Wykres do przemyślenia” w dniu 30 czerwca 2020 roku

Atlantis

http://analizy-rynkowe.pl/wykres-do-przemyslenia-atlantis/

Czerwona Torebka

http://analizy-rynkowe.pl/wykres-do-przemyslenia-czerwona-torebka/

M.W. Trade

http://analizy-rynkowe.pl/wykres-do-przemyslenia-m-w-trade/

Solar Company

http://analizy-rynkowe.pl/wykres-do-przemyslenia-solar-company/

Triton

http://analizy-rynkowe.pl/wykres-do-przemyslenia-triton/

Sławomir Kłusek, 7 września 2020 roku

fcveb

Treści zawarte na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie treści zawartych na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl.

48+