24-02-2018

Dostrzegam kolejny sygnał zapowiadający umocnienie segmentu surowców rolnych – tym razem warto spojrzeć na wykres siły względnej soi warzywnej do ropy naftowej

W swoich ostatnich wpisach na stronie internetowej wskazywałem na wysokie prawdopodobieństwo przepływu kapitału pomiędzy segmentem surowców energetycznych a segmentem surowców rolnych  w kierunku tych drugich.

Warto zwrócić uwagę m.in. na wykres siły względnej soi warzywnej w relacji do ropy naftowej. Mamy tam do czynienia z jednym z najbardziej cenionych prze ze mnie układów technicznych.

SOJA WARZYWNA/ROPA NAFTOWA  

SOJA-ROPA

Chodzi o taki oto układ techniczny, w którym oznaczona kolorem żółtym średnia ruchoma ze 100 sesji znajduje się powyżej oznaczonej kolorem niebieskim średniej ruchomej z 200 sesji (co świadczy wedle stosowanej tutaj definicji o występowaniu trendu wzrostowego) a poziom siła względna znajduje się poniżej poziomu z przed 150 tygodni.

Ponadto zbliżyliśmy się do wsparcia a w pobliżu tego wsparcia ukształtowała się formacja harami (gdy korpus drugiej świecy zawiera się całkowicie w korpusie świecy pierwszej).

SOJA WARZYWNA/ROPA NAFTOWA 

SOJA-ROPA-BIS

Co z tego wynika ? Otóż może być to zwiastunem ożywienia w branży rolnej. Z poprzednich moich analiz wynika bowiem, że do zwyżek może dojść także w przypadku kukurydzy oraz pszenica a także mączki sojowej oraz kakao.

http://analizy-rynkowe.pl/dostrzegam-szanse-na-hosse-pszenno-kukurydziana/

http://analizy-rynkowe.pl/czeka-nas-prawdopodobnie-hossa-na-rynku-maczki-sojowej-ceny-pozywienia-dla-trzody-chlewnej-moga-wzrosnac/

http://analizy-rynkowe.pl/cena-kakao-moze-zwyzkowac-o-172-w-analizie-tego-surowca-wykorzystalem-3-preferowane-przeze-mnie-sygnaly-techniczne/

Sławomir Kłusek, 24 lutego 2018 roku

Treści zawarte na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie treści zawartych na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl.

5+