08-09-2021

Ciekawostka – sygnały kupna zgodne z metodą bydła giełdowego dotyczące bydła rasy północnej wydają się być znacznie bardziej opłacalne, niż te, które dotyczą bydła rasy południowej !

Dziś chciałbym jeszcze raz nawiązać do metody bydła giełdowego, o której pisałem wczoraj pod linkiem http://analizy-rynkowe.pl/bydlo/.

Generalnie rzecz biorąc możemy mieć do czynienia z jedną z 2 sytuacji:

Sytuacja 1 polega na tym, że linia, która zostaje przebita od dołu w momencie pojawienia się sygnału kupna ma charakter zwyżkujący.

W tym momencie mamy do czynienia z sygnałem kupna zgodnym z metodą bydła giełdowego z tym, że sygnał ten dotyczy bydła giełdowego rasy północnej.

Oto przykład sygnału kupna zgodnego z metodą bydła giełdowego dotyczącego bydła giełdowego rasy północnej.

LOTOS 

LOTOS-2

Sytuacja 2 polega na tym, że linia, która zostaje przebita od dołu w momencie pojawienia się sygnału kupna ma charakter zniżkujący.

W tym momencie mamy do czynienia z sygnałem kupna zgodnym z metodą bydła giełdowego z tym, że sygnał ten dotyczy bydła giełdowego rasy południowej.

Oto przykład sygnału kupna zgodnego z metodą bydła giełdowego dotyczącego bydła giełdowego rasy południowej.

LOTOS 

LOTOS-1

Co ciekawe na podstawie danych z próby losowej, o której pisałem w poprzedni m wpisie obliczyłem Ile wynosi średnia 12-miesięczna zmiana kursu akcji spółki po pojawieniu się sygnału kupna zgodnie z metodą bydła giełdowego, ale tylko w odniesieniu do przypadków, gdy dotyczą one bydła rasy północnej.

Okazało się, że wspomniana średnia 12-miesięczna zmiana kursu wynosi 35,4 %.

BYDLO-RASY-POLNOCNEJ

Następnie obliczyłem ile wynosi średnia 12-miesięczna zmiana kursu akcji spółki po pojawieniu się sygnału kupna zgodnie z metodą bydła giełdowego, ale tylko w odniesieniu do bydła  rasy południowej  w tej samej próbie losowej.

Okazało się, że wynosi ona 4,7 %.

BYDLO-RASY-POLUDNIOWEJ

Różnica bardzo duża. Wygląda na to, że sygnały metody bydła giełdowego są szczególnie przydatne wówczas, gdy dotyczą sygnałów bydła giełdowego w przypadku bydła rasy północnej.

Ktoś mógłby zadać pytanie: czy 35,4 % to dużo czy mało ?

Średnia 12-miesięczna zmiana kursu akcji spółki po pojawieniu się sygnału kupna zgodnie z metodą wydm giełdowych w próbie losowej wynosiła 22,9 %.

http://analizy-rynkowe.pl/wydmy/

Z kolei średnia 12-miesięczna zmiana kursu akcji spółki po pojawieniu się sygnału kupna zgodnie z metodą niedźwiedzi wyginających się w pałąk wynosiła 32,4 %.

http://analizy-rynkowe.pl/7-wrzesnia-2014-roku-dokonalem-pierwszego-wpisy-na-stronie-analizy-rynkowe-pl-dzis-napisze-o-tym-na-czym-polega-metoda-niedzwiedzi-wyginajacych-sie-w-palak/

Wygląda na to, że sygnały kupna zgodne z metodą bydła giełdowego dotyczące bydła rasy północnej są szczególnie zyskowne.

Sławomir Kłusek, 8 września 2021 roku

fbt

Treści zawarte na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie treści zawartych na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl.

15+