20-02-2017

,,Wykres do przemyślenia” – Bank Millenium

1.Przesłanka fundamentalna

10 lutego 2017 roku prezes partii Prawo i Sprawiedliwość dr Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu dla programu I Polskiego Radia.W wywiadzie tym mówiąc o ,,frankowiczach” stwierdził: ,,Ja sądzę, że powinni wziąć sprawy we własne ręce i zacząć walczyć w sądach. Nie dlatego, żeby nie ufać prezydentowi czy rządowi, tylko dlatego, że prezydent i rząd są w sytuacji, która jest zdeterminowana w wielkiej mierze uwarunkowaniami ekonomicznymi. Rząd nie może podejmować działań, które na przykład doprowadzą do zachwiania systemu bankowego, bo to byłby straszny cios we wszystkich obywateli. Także zresztą tych, którzy mają kredyty we frankach. I tego w żadnym wypadku rząd, żaden odpowiedzialny rząd nie może zrobić. Natomiast w procesach, to na pewno będzie trwało, bo takie procesy długo trwają, można uzyskać różnego rodzaju rekompensaty. To będzie rozłożone w czasie i z różnych względów będzie nieporównanie łatwiejsze także dla międzynarodowego świata finansowego. Z tym też musimy się liczyć, taki dzisiaj jest świat, nic się na to nie poradzi”.

http://www.polskieradio.pl/13/53/Artykul/1726088,Sygnaly-Dnia-10-lutego-2017-roku-rozmowa-z-Jaroslawem-Kaczynskim

2.Który bank ma szczególnie dużo kredytów frankowych ?

Na portalu https://strefainwestorow.pl/ zamieszczony został tamtego dnia artykuł, w którym Piotr Kwestarz przedstawił grafikę, z której wynika, że spośród banków giełdowych szczególnie wysokim udziałem kredytów i pożyczek we frankach szwajcarskich w strukturze wszystkich kredytów i pożyczek charakteryzuje się Bank Millenium.

https://strefainwestorow.pl/artykuly/20170210/jaroslaw-kaczynski-franki-kredyty-banki-gielda-wypowiedz-radio

Nie jest wykluczone, że powyższa wypowiedź przywódcy partii rządzącej może zostać zinterpretowana przez uczestników polskiego rynku akcji jako, że tak powiem otwarcie drogi do być może szybszej, niż można było tego oczekiwać jeszcze kilka miesięcy temu poprawy wyników sektora bankowego działającego na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.

3.Formacja podwójnego dna

Po tym krótkim wstępie fundamentalnym przejdę do tego, co lubię najbardziej – czyli do analizy technicznej. Mówiąc krótko na wykresie kursu akcji Banku Millenium doszło do wybicia z formacji podwójnego dna. Formacja ta jeszcze nie wypełniała się. Gdyby miało dojść do jej wypełnienia się kurs powinien wzrosnąć do 7 złotych i 89 groszy. Czy do tego dojdzie ?. Nie wiem.

BANK MILLENIUM

BANK-MILLENIUM

Czym jest formacja podwójnego dna  ? Otóż jak możemy przeczytać na stronie Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska ,,formację podwójnego dna charakteryzuje kształt litery „W”. Wyznaczają ją dwa istotne minima oddzielone lokalnym szczytem, który wyznacza jednocześnie poziom wybicia z formacji”. Formacja podwójnego dna jest formacją zmiany trendu ze spadkowego na wzrostowy.

http://bossa.pl/edukacja/AT/liniowe/odwrocenia/#artid461pos4

Biorąc pod uwagę powyższe uwarunkowania postanowiłem umieścić dziś Bank Millenium w rubryce ,,Wykres do przemyślenia”

4.Refleksja końcowa

Na koniec znów przytoczę słowa dr Jarosława Kaczyńskiego z nieco innego wywiadu, którego udzielił dla Radia Białystok. Zapytany został wówczas o Światowy Dzień Kota, który obchodzony jest w Polsce od 2006 r. i jego zasadniczym celem jest podkreślenie znaczenia roli kotów w życiu człowieka.

Dr Jarosław Kaczyński odpowiedział: ,,Uczciwie mówiąc, od pana się dowiaduje dopiero o tym ważnym święcie. Zawsze mówię, że warto jeździć po kraju, warto rozmawiać z ludźmi, bo zawsze się człowiek czegoś nowego dowie”.

W wywiadzie tym zauważył: ,, Dzisiaj mamy nowe pokolenie kotów, tak jak nowe pokolenie młodych ludzi, mają zupełnie inne wymagania, zupełnie inne oczekiwania.

Dodał (jak sądzę, że pewną nostalgią) ,,to są inne koty niż pamiętam z dawnych lat”.

http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/141691

Uważni obserwatorzy mojej strony internetowej http://analizy-rynkowe.pl/ mogą zauważyć, że wprowadzając spółkę do rubryki ,,Wykres do przemyślenia” zazwyczaj czynię to w sposób suchy, beznamiętny. Dziś postanowiłem uczynić wyjątek. Za jednym z elementów swej misji uważam bowiem przedstawianie polskich polityków z takiego bardziej ludzkiego punktu widzenia. Myślę, że będzie to mi wybaczone zważywszy na to, że podobnie jak dr Jarosław Kaczyński także jestem kawalerem a dodatkowo sprawuję opiekę nad zwierzęciem – którym jest w moim przypadku chomik dżungarski..

Dobrego tygodnia dla wszystkich ! Postarajmy się spojrzeć bardziej życzliwym okiem także na wszystkich naszych polskich polityków…to też ludzie ! Poza tym w końcu to przecież po polskich politykach a nie po politykach zagranicznych spodziewamy się troski o dobro Polski, czyż nie ?

Na koniec mała niespodzianka…

http://www.parlamentarny.pl/ludzie/pawel-kukiz-najlepszym-poslem-a-kamila-gasiuk-pihowicz-najlepsza-poslanka-2016-roku,19770.html

Może kogoś zdziwić dzisiejszy wpis. Możliwe. Jak jednak śpiewała Anna German

,,Człowieczy los nie jest bajką ani snem.
Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem.
Człowieczy los niesie z sobą/trudy żal i łzy.
Pomimo to można los zmienić w dobry lub zły.

Uśmiechaj się,
do każdej chwili uśmiechaj,
na dzień szczęśliwy nie czekaj,
bo kresu nadejdzie czas,
nim uśmiechniesz się chociaż raz”

Sławomir Kłusek, 20 lutego 2017 roku

Treści zawarte na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).Autor nie ponosi odpowiedzialności  za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie treści zawartych na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl

0