06-12-2023

Czyżby uczestnicy niemieckiego rynku akcji zaczynali już dyskontować rozpoczęcie fazy obniżania stóp procentowych przez Europejski Bank Centralny ?

Wczoraj miało miejsce ciekawe wydarzenie na giełdzie papierów wartościowych we Frankfurcie. DAX przebił swój szczyt historyczny. Jednocześnie na wykresie tego indeksu pojawił się sygnał kupna zgodnie z metodą bydła giełdowego. Co ciekawe był to sygnał kupna bydła giełdowego w odniesieniu do bydła rasy północnej.

O metodzie bydła giełdowego można przeczytać pod tym linkiem

http://analizy-rynkowe.pl/metoda/

DAX

DAX-BYDLO

Warto zauważyć, że portal https://stooq.pl/ stworzył niegdyś indeks cenowy niemieckiego rynku akcji.

https://stooq.pl/q/?s=^_de

Charakteryzuje się on tym, że udział każdej ze spółek w tym indeksie jest taki sam. Jest to o tyle ważne zastrzeżenie, że w przypadku bardziej popularnego DAX-a udział w indeksie poszczególnych spółek jest różny.

Na wykresie indeksu cenowego niemieckiego rynku akcji w ostatnich kilkunastu miesiącach pojawiły się 2 sygnały kupna zgodnie z metodą niedźwiedzi wyginających się w pałąk.

O metodzie niedźwiedzi wyginających się w pałąk można przeczytać pod tym linkiem

http://analizy-rynkowe.pl/bydlo/

INDEKS CENOWY NIEMIECKIEGO RYNKU AKCJI

IC-NIEMCY-PALAK

Ponadto na wykresie indeksu cenowego niemieckiego rynku akcji w okresie mieliśmy do czynienia z pozytywną dywergencją wykresu wspomnianego indeksu z MACD. To świadczy o tym, że popyt zebrał energię, która ma szansę wybuchnąć.

INDEKS CENOWY NIEMIECKIEGO RYNKU AKCJI

IC-NIEMCY-MACD 

Co stanie się w przyszłości ? Zobaczymy.

Czyżby uczestnicy niemieckiego rynku akcji zaczynali już dyskontować rozpoczęcie fazy obniżania stóp procentowych przez Europejski Bank Centralny ?

O tym, że moment tej ,,pierwszej obniżki” jest bliższy niż się dotychczas wydawało wspominali ostatnio analitycy banku inwestycyjnego Goldman Sachs.

https://stooq.pl/mol/?id=36748

Sławomir Kłusek, 6 grudnia 2023 roku

sk-17-11-2022

Treści zawarte na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie treści zawartych na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl.

4+