10-09-2014

Dlaczego kurs Rafako dalej rośnie ?

W jednym z wczorajszym wpisów zaprezentowałem wykres akcji spółki Rafako. Wskazałem w nim na to, że, gdyby formacja podwójnego dna miała się wypełnić oznaczałoby to wzrost kursu akcji tej spółki do 4 złotych i 56 groszy. Formacja ta zrealizowała się. Pomimo to ..kurs rośnie dalej. Dlaczego ? Oczywiście trudno na to pytanie odpowiedzieć, że 100-procentową pewnością.

Może akurat zaczęli kupować te akcje inwestorzy instytucjonalni (fundusze inwestycyjne, fundusze emerytalne, banki inwestycyjne), którzy uważają, że ich zdaniem akcje Rafako są niedowartościowane z fundamentalnego punktu widzenia. Może.

Może kupują aktywni elastycznie myślący inwestorzy indywidualni, którzy dostrzegli w akcjach Rafako potencjał wzrostu z powodów sobie tylko znanych (np. dostrzegli przebicie którejś średniej ruchomej od dołu, może spodobało im się to, że przebita została spadkowa linia trendu poprowadzona przez szczyty z lutego i kwietnia 2014 roku). Nie wiem.

Można jednak powiedzieć jedno – formacja podwójnego dna jest formacją zmiany trendu ze spadkowego na wzrostowy i jej ,,wypełnienie się” (w tym przypadku wzrost do 4 złotych i 56 groszy) jest tylko jej zadaniem podstawowym, minimalnym.

Sławomir Klusek, 10 września 2014 roku

Wczorajszym wpis

,,Wykres do przemyślenia” – Rafako

http://analizy-rynkowe.pl/wykres-przemyslenia-rafako/

 

 

0