30-04-2015

Czyżby Lena rozpoczynała kolejną falę wzrostów ? Uważam, że to bardzo prawdopodobne. Dostrzegam potencjał wzrostu kursu o 31,4 %

Jedną z pierwszych 4 spółek, które znalazły się w rubryce ,,Wykres do przemyślenia” była spółka Lena, która pojawiła się w tej rubryce 8 września 2014 roku w pierwszym numerze ,,Raportu Tygodniowego”.

Przypomnę, ze niezbędnym warunkiem pojawienia się spółki w tej rubryce jest to, aby kurs akcji tej spółki wybił się z formacji podwójnego dna. W przypadku kursu akcji tej spółki doszło do wybicia z tak zwanego nietypowego podwójnego dna.

Przypomnę, że typowa formacja podwójnego dna charakteryzuje się tym, że dołki w formacji kształtują się na poziomie identycznym, bądź prawie identycznym. Natomiast w przypadku nietypowej formacji podwójnego dna kształtują się one na poziomie zupełnie odmiennym.

Gdyby formacja ta miała się wypełnić oznaczałoby to wzrost kursu do 6 złotych i 61 groszy. Oznacza to, że potencjał wzrostu kursu akcji spółki Lena wynosi obecnie 31,4 %.

LENA

Kurs akcji analizowanej spółki przebił na początku marca 2015 roku ważny szczyt z lutego 2014 roku. Potem rósł, aż osiągnął poziom 5 złotych i 16 groszy. Następnie doświadczył korekty spadkowej. Teraz popyt znów atakuje.

LENA-BIS

Odnoszę wrażenie, że wspomniany poziom 6 złotych i 61 groszy może być osiągnięty jeszcze w tym roku…

Jak będzie w rzeczywistości ? Czas pokaże.

Tematykę nietypowego podwójnego dna poruszałem już wcześniej i zachęcam do zapoznania się z treścią wspomnianych tekstów* zwłaszcza (choć nie tylko !) osoby dopiero od niedawna korzystające ze strony internetowej http://analizy-rynkowe.pl/, gdyż (mam nadzieję) pozwoli to Państwu nieco bardziej zrozumieć na przykład moją fascynację książkami Thomasa Bulkowskiego i jego koncepcją ,,brzydkiego podwójnego dna” :)

*Mam na myśli teksty zamieszczone pod tym linkiem

http://analizy-rynkowe.pl/?s=Nietypowe+podw%C3%B3jne+dno&szukaj_enter_footer=

Sławomir Kłusek, 30 kwietnia 2015 roku

0