26-08-2020

Czy Thomas Bulkowski kupował by teraz akcje spółki Nowa Gala ?

Thomas Bulkowski, uznawany za jednego z najwybitniejszych znawców analizy wykresów  w książce , Podstawy spekulacji. Ewolucja gracza giełdowego” (Wydawnictwo Linia, 2014) na str.114 opisuje on pojęcie tak zwanego brzydkiego podwójnego dna.

Przez owo brzydkie podwójne dno rozumie on taki przypadek formacji podwójnego dna w którym drugi dołek położony jest wyżej od dołka pierwszego o co najmniej 5 %. Sformułowanie ,,co najmniej 5 %” dosłownie rzecz biorąc oznacza, że może być to także 10,2 czy powiedzmy 23,6 %.

Przeglądając wykresy spółek, które znalazły się w rubryce ,,Wykres do przemyślenia” warto zauważyć, że z tak zwanym brzydkim podwójnym dnem mamy do czynienia na przykład w przypadku wykresu akcji spółki Nowa Gala. Gdyby formacja ta miała by się wypełnić kurs powinien wzrosnąć do 1 złotego i 54 groszy.

Obecnie kurs akcji spółki Nowa Gala wynosi 1 złotych i 4 grosze. 

NOWA GALA

NOWA-GALA

Warto zauważyć, że Thomas Bulkowski pisze, że w zdecydowanej większości przypadków (w 81 % przypadków) wolumen przy kształtowaniu drugiego dołka (D2) jest niższy niż przy kształtowaniu dołka pierwszego (D1). Z taką sytuacją mamy właśnie do czynienia w przypadku akcji spółki Nowa Gala.

Podczas kształtowania się  dołka w dniu 26 kwietnia 2019 roku wolumen obrotów wynosił 145 487 sztuk akcji a podczas kształtowania się dołka w dniu 12 maja 2020 roku zaledwie 36 sztuk.

Odpowiadając na tytułowe pytanie ,, Czy Thomas Bulkowski kupowałby teraz akcje spółki Nowa Gala ?” odpowiem po prostu ,,nie wiem”.

Natomiast samo zadanie tego pytania może skłonić inwestorów nad refleksją dotyczącą formacji podwójnego dna….

——————————————————–

WAŻNA INFORMACJA

Uwaga – od 31 maja 2019 roku jestem akcjonariuszem spółek: Orange PL, PKO BP, PKNOrlen,PGNiG oraz Tauron PE 

http://analizy-rynkowe.pl/ja-jako-inwestor-dlugoterminowy-w-sensie-z-5-letnim-horyzontem-inwestycyjnym/

Sławomir Kłusek, 26 sierpnia 2020 roku

bty

Treści zawarte na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie treści zawartych na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl.

16+