25-08-2016

Analiza wykresu za pomocą metody 1-2-3 Victora Sperandeo – aktualny przykład spółki Stalprofil !

KIM JEST VICTOR SPERANDEO ?

Victor Speranedeo w latach 1978 – 1989 osiągnął średnią roczną stopę zwrotu z zarządzanego portfela na poziomie 70,7 proc., będąc aż w 11 na 12 lat lepszym od indeksu S&P 500.

NA CZYM POLEGA JEGO METODA 1-2-3 ?

W 2013 roku ukazała się na polskim rynku wydawniczym jego książka ,,Trader VIC Metody Mistrza Wall Street”. W książce tej wyjawia pewien sekret swego sukcesu. Okazuje się otóż, że źródłem sukcesów Victora Sperandeo jest stosowanie między innymi tak zwanej metody 1-2-3. Na czym ta metoda polega ?

W swojej książce Sperandeo pisze m.in., że metoda ta pozwala rozpoznać np. zmianę trendu ze spadkowego na wzrostowy. Wymienia on w tym kontekście trzy fazy 1) faza 1 – przełamanie linii trendu spadkowego, 2) faza 2 – trend przestaje osiągać nowe dołki, w trendzie spadkowym po korekcie spadkowej ceny spadną ponownie, ale nie przekroczą poprzedniego dołka lub ledwie go przekroczą i wzrosną, 3) faza 3 – cena wzrośnie powyżej poprzedniego krótkoterminowego szczytu. Victor Sperandeo pisze: ,,to jest proste jak 1-2-3 – trend się zmienił !”

JAK PREZENTUJE SIĘ WYKRES KURSU SPÓŁKI STALPROFIL ?

Popatrzmy na wykres kursu akcji spółki Stalprofil.

Faza 1 – Przełamanie linii trendu na wykresie

STALPROFIL 

STALPROFIL-1

Faza 2 – Trend przestaje osiągać nowe dołki. W trendzie spadkowym po korekcie kurs spółki Stalprofil  spadł ponownie, ale nie spadł poniżej poprzedniego dołka.

STALPROFIL

STALPROFIL-2

Czy nadejdzie faza 3 ? – jeżeli (na zamknięciu notowań) cena akcji spółki Stalprofil wzrośnie powyżej poprzedniego krótkoterminowego szczytu (12,75 zł. z 12 maja 2016 roku) będzie można powiedzieć, że trend zmienił się ze spadkowego na wzrostowy. Czy tak się stanie ?. Zobaczymy.

Warto będzie obserwować notowania akcji spółki Stalprofil.

http://stooq.pl/q/?s=stf&c=1d&t=l&a=lg&b=0

STALPROFIL

STALPROFIL-3

Sławomir Kłusek, 24 sierpnia 2016 roku

Treści zawarte na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie treści zawartych na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl

0