16-01-2022

WIG-Budownictwo – byki szykują się do ofensywy ?

Na wykresie indeksu WIG-Budownictwo doszło do wybicia z ogromnej formacji podwójnego dna.

Po wybiciu z tej formacji doszło do korekty spadkowej, która wydaje się dobiegać końca.

WIG-BUDOWNICTWO

WIG-BUDOWNICTWO

Do takiego wniosku dochodzę, gdyż na wykresie stworzonym w oparciu o dane tygodniowe mamy bardzo ciekawy układ techniczny. Oto w sytuacji, gdy układ średnich ruchomych jest typowy dla hossy pojawiła się pozytywna dywergencja oscylatora stochastycznego z wykresem indeksu. Na hossie jest to sygnał kupna.

WIG-BUDOWNICTWO

WIG-BUDOWNICTWO-BIS

Ponadto warto zwrócić uwagę na to, że po spadkach które miały miejsce w II półroczu 2021 roku doszliśmy do bardzo ważnego poziomu wsparcia z lutego 2009 roku, który znajduje się także w pobliżu szczytu z marca 2017 roku, co podkreśla jego znaczenie.

WIG-BUDOWNICTWO

WIG-BUDOWNICTWO-BIS-BIS

Poza tym należy zauważyć, że na wykresie stworzonym  w oparciu o świece japońskie powstała jeszcze inna znacznie już mniejsza formacja podwójnego dna, co także ma wydźwięk pro-wzrostowy.

WIG-BUDOWNICTWO

 

WIG-BUDOWNICTWO-4

Oto skład indeksu WIG-Budownictwo

https://stooq.pl/q/i/?s=wig_budow&o=6&i

Sławomir Kłusek, 16 stycznia 2022 roku.

fbt

Treści zawarte na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie treści zawartych na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl.

8+