11-12-2014

Co mnie zaciekawiło przy analizie długookresowego wykresu siły względnej Capital Partners / WIG20 ?

Jedną ze spółek, która znalazła się dotychczas już w rubryce ,,Wykres do przemyślenia” był Capital Partners. Przyznam, że kiedy oglądałem dziś późnym wieczorem wykres siły względnej Capital Partners trudno było mi wyjść z podziwu.

Jak zapewne wielu czytelników tej strony już wie jestem prawdziwym ,,fanem” formacji podwójnego dna. Co więcej wyznaję zasadę, że ,,im większa, tym lepiej”, oczywiście tylko i aż w tym sensie, że potencjał wybicia z formacji jest w przypadku dużej formacji podwójnego dna większy niż w przypadku tej samej formacji, ale o mniejszych gabarytach.

Popatrzmy oto na wspomniany wykres siły względnej Capital Partners / WIG 20. Można dostrzec tu podwójne dno ogromnych rozmiarów. Skala wybicia z tej formacji powinna być odpowiednio duża.

CAPITAL-PARTNERS-WIG20-11-12-2014

Oczywiście przy dokonywaniu analiz technicznych zawsze należy być bardzo ostrożnym. Po wybiciu z formacji może dojść do korekty technicznej, która może długo potrwać, korekta może zakończyć się dopiero we wnętrzu formacji podwójnego dna, nie mówiąc już o (w sytuacji ekstremalnej) samym ,,spaleniu” formacji.  O tym należy pamiętać. Tym nie mniej generalnie rzecz biorąc powiem tak: tak duża formacja podwójnego dna podziw estetyczny i intelektualny budzi.

Warto jeszcze podkreślić, że formacja na sile względnej Capital Partners / WIG20 ma cechy formacji klasycznej, typowej, gdzie oba dołki (D1 oraz D2) kształtują się na bardzo podobnym poziomie.

W niniejszym artykule piszę o sile względnej kursu akcji Capital Partners w stosunku do indeksu WIG 20. O samym kursie akcji spółki Capital Partners pisałem już wcześniej.

http://analizy-rynkowe.pl/poczekalnia-capital-partners/

http://analizy-rynkowe.pl/awans-rubryki-poczekalnia-rubryki-wykres-przemyslenia-capital-partners/

http://analizy-rynkowe.pl/capital-partners-wazne-opory-2-zlote-46-groszy-3-zlote-7-groszy/

Analizując wykres akcji danej spółki analityk będzie starał się odpowiedzieć na pytanie: czy kurs akcji będzie rósł czy spadał. Czyniąc to samo w stosunku do siły względnej analityk będzie się z kolei starał odpowiedzieć na pytanie: czy kurs akcji tej spółki będzie się zachował lepiej, czy gorzej do pewnego punktu odniesienia, na przykład od indeksu WIG 20.

Sławomir Kłusek, 11 grudnia 2014 roku

 

 

 

 

 

 

 

0