08-06-2017

,,Wykres do przemyślenia” – Emperia Holding

Czym jest rubryka ,,Wykres do przemyślenia” ?

Podstawową rubryką analityczną na stronie http://analizy-rynkowe.pl/ jest rubryka ,,Wykres do przemyślenia. W rubryce tej na zasadzie przykładu umieszczam takie spółki, których kurs wybił się z formacji podwójnego dna.

Dziś w rubryce tej umieszczam (już po raz drugi) spółkę Emperia Holding. Emperia Holding to spółka z branży handlowej prowadząca sieć supermarketów. Kurs akcji tej spółki wybił się z bardzo dużej formacji podwójnego dna. Gdyby formacja ta miała się wypełnić kurs akcji tej spółki powinien zwyżkować do 123 złotych i 62 groszy.

Średnia procentowa zmiana kursu akcji spółki po wprowadzeniu jej do rubryki ,,Wykres do przemyślenia” w okresie 12 pierwszych miesięcy po jej wprowadzeniu do tej rubryki była dotychczas lepsza o 19,2 punku procentowego od WIG-u !

WYKRES-DO-PRZEMYSLENIA-12-MIESIECY-4-INDEKSY-29-05-2017

EMPERIA HOLDING

EMPERIA

Wynika to, że potencjał wzrostu kursu akcji tej spółki jest spory i wynosi. Kurs akcji spółki Emperia Holding wynosił bowiem wczoraj 85 złotych.

Układ średnich typowy dla hossy

Warto zauważyć, że układ średnich ruchomych w przypadku kursu akcji tej spółki jest typowy dla hossy. Najniżej znajduje się średnia z 1000 sesji, wyżej średnia z 500 sesji, jeszcze wyżej średnia z 200 sesji a jeszcze wyżej średnia z 100 sesji.

EMPERIA HOLDING

EMPERIA-WYKRES-3

Czym jest ,,pęk średnich” ?

Jedną metod wyszukiwania momentów zwrotnych na rynku, czyli określania momentów, w których może zostać zapoczątkowany bardzo silny ruch (w górę albo w dół) jest metoda tak zwanego pęku średnich ruchomych – w skrócie: po prostu pęku średnich.

Kiedy na przykład średnie ruchome: z 500 sesji (czerwona przerywana), z 200 sesji (niebieska) oraz ze 100 sesji (żółta) znajdują się bardzo blisko siebie (a dodatkowo jeszcze kurs akcji, czy też indeks znajduje się blisko owych średnich ruchomych) wówczas można oczekiwać rozpoczęcia się bardzo silnego ruchu.

EMPERIA HOLDING

EMPERIA-WYKRES-4

Często na wykresach kursów akcji, indeksów giełdowych, par walutowych, czy też surowców szukam ,,pęków średnich”.

Warto zauważyć, że w styczniu 2016 roku doszło wręcz do niesamowitego zjawiska. Otóż pojawił się ,,pęk średnich” nawet nie tylko typu 100-200-500, ale wręcz typu 100-200-500-1000 !.

Pojawienie się takiego ,,pęku średnich” typu 100-200-500-1000 w przeszłości powodowało rozpoczęcie silnego ruchu (w górę lub w dół).

Biorąc pod uwagę to, że doszło do wybicia z formacji podwójnego dna uważam, że pojawiła się znaczna szansa na wzrost.

Przebicie spadkowej linii trendu zapowiada wzrosty

Należy także zauważyć, że przebita została zaznaczona na wykresie spadkowa linia trendu, co także stwarza szansę na wzrosty.

EMPERIA HOLDING

EMPERIA-WYKRES-2

Optymistyczna siła względna 

Co  ciekawe także na wykresie siły względnej Emperia Holding/WIG20 doszło do wybicia z formacji podwójnego dna, co stwarza szansę na lepsze zachowanie kursu akcji tej spółki, niż indeksu WIG20.

EMPERIA HOLDING/WIG20

EMPERIA-WIG20

Sławomir Kłusek, 8 czerwca 2017 roku

Treści zawarte na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie treści zawartych na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl

 

0