13-02-2017

,,Wykres do przemyślenia” – Elektrotim

Dziś po raz drugi w historii umieszczam w rubryce ,,Wykres do przemyślenia” spółkę Elektrotim. Spółka wykonuje instalacje elektryczne i systemy automatyki dla budownictwa i przemysłu.

Na wykresie kursu akcji tej spółki doszło do wybicia z bardzo dużej formacji podwójnego dna.

W przypadku jej wypełniania powinno dojść do wzrostu kursu akcji tej spółki do 40 złotych i 51 groszy.

ELEKTROTIM

ELEKTROTIM

Po wybiciu ze wspomnianej formacji kurs doświadczał korekty spadkowej. Warto zauważyć, że na wykresie stworzonym w oparciu o dane miesięczne doszło do bardzo ciekawej sytuacji. Kurs zbliżył się do strefy konsolidacji z kwietnia 2014 roku, która kiedyś była oporem a teraz jest wsparciem. Po drugie średnia ruchoma ze 100 miesięcy (oznaczona kolorem żółtym) zmienia powoli bieg ze spadkowego na horyzontalny. Jeżeli w tej sytuacji oscylator stochastyczny stworzony w oparciu o dane miesięczne wszedł do strefy wyprzedania to można mówić o pojawieniu się sygnału kupna.

ELEKTROTIM

ELEKTROTIM-BIS

Przy okazji chcę bardzo wyraźnie zaznaczyć, że spółka może umieszczona zostać powtórnie w rubryce ,,Wykres do przemyślenia” dopiero po 12 miesiącach od pierwszego wprowadzenia do tej rubryki.

Sławomir Kłusek, 13 lutego 2017 roku

Treści zawarte na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).Autor nie ponosi odpowiedzialności  za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie treści zawartych na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl

0