18-10-2015

,,Wykres do przemyślenia” – Dębica

Kolejną spółką którą wprowadzam do rubryki ,,Wykres do przemyślenia” jest spółka Dębica

Na wykresie kursu akcji tej spółki doszło do wybicia z  formacji podwójnego dna.

DĘBICA

DEBICA

Jest to typowa wersja tej formacji.

Oba dołki kształtuje się bowiem na prawie dokładnie tym samym poziomie.

Gdyby formacja ta miała się wypełnić powinno dojść do wzrostu kursu akcji tej spółki do 91 złotych i 91 groszy.

Spoglądając na wykres kursu akcji spółki Dębica stworzony w oparciu o dane kwartalne można zauważyć, że oscylator stochastyczny jest bliski wygenerowania sygnału kupna.

DĘBICA

DEBICA-BIS

Co ciekawe z kolei na wykresie siły względnej Dębica/WIG20 możemy zauważyć niewypełnioną ogromną formację podwójnego dna.

DĘBICA/WIG20

DEBICA-WIG20 

Takie a nie inny wygląd siły względnej Dębica/WIG20 zdaje się sugerować, że kurs akcji tej spółki może się w średnim a może nawet długim okresie zachowywać lepiej od indeksu WIG20.

Osobiście przez ,,średni termin” rozumiem okres od 1 miesiąca i 1 dnia do 1 roku a przez ,,długi termin” okres od powyżej 1 roku, czyli od 1 roku i 1 dnia do nieskończoności.

Okres do 1 miesiąca to według mojej interpretacji ,,krótki termin”.

Przy okazji pragnę nadmienić, że przeglądając dziś stronę polską forexową http://comparic.pl/ natrafiłem na analizę Pana Łukasza Nowackiego – redaktora wspomnianego portalu http://comparic.pl/, który dokonał oceny wykresu kursu akcji spółki Dębica (a także kursu akcji spółki Skotan) w dziale ,,Gorące spółki”.

Zachęcam do lektury tej analizy

http://comparic.pl/skotan-skt-debica-dbc-gorace-spolki-dnia/

Generalnie rzecz biorąc zachęcam Państwa do lektury różnych analiz spółek, dzięki czemu będzie można poznać różne punktu widzenia.

Jednym z autorów takich ciekawych analiz jest właśnie Pan redaktor Łukasz Nowacki z portalu http://comparic.pl/, który zamieszcza je w dziale poświęconym akcjom spółek notowanych na GPW w Warszawie. Warto także te analizy uczynić przedmiotem swej refleksji. Co ważne analizy te dotyczą wykresów sporządzanych w oparciu o technikę tak zwanych świec japońskich.

http://comparic.pl/category/gpw/

Sławomir Kłusek, 18 października 2015 roku

0