12-02-2018

,,Wykres do przemyślenia” – Asseco Poland

Dziś po raz trzeci w historii umieszczam w rubryce ,,Wykres do przemyślenia” spółkę Asseco Poland.

Na długoterminowym wykresie kursu akcji tej spółki doszło do wybicia z formacji podwójnego dna.

Gdyby formacja ta miała się wypełnić powinno dojść do wzrostu kursu akcji spółki Asseco Poland z 43 złotych i 72 groszy do 75 złotych i 91 groszy, czyli o 73,6 %.

ASSECO POLAND

ASSECO-POLAND

Warto zauważyć, że na wykresie siły względnej Asseco Poland/WIG20 nastąpiło zbliżenie do ważnej linii wsparcia a obliczany w oparciu o dane kwartalne oscylator stochastyczny doszedł do strefy wyprzedania.

Stwarza to szansę na zwyżki na wykresie siły względnej. Mówiąc inaczej można oczekiwać w długim okresie lepszego zachowania kursu akcji spółki Asseco Poland, niż indeksu WIG20.

ASSECO POLAND / WIG20

ASSECO-POLAND-WIG20

Przy okazji chcę bardzo wyraźnie zaznaczyć, że spółka może umieszczona zostać powtórnie w rubryce ,,Wykres do przemyślenia” dopiero po 12 miesiącach od pierwszego wprowadzenia do tej rubryki.

Sławomir Kłusek, 12 lutego 2018 roku

Treści zawarte na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie treści zawartych na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl

0