21-09-2016

Wokół spółki Muzy cisza….to dobrze !. Wybicie z formacji podwójnego dna zapowiada wzrost kursu o 62,8 proc.

Jedna z sentencji giełdowych brzmi: ,,kupuj ciszę, sprzedawaj rozgłos”. Postawiłem pewną ogólną prognozę. Prognoza ta brzmi: kursy akcji tych spółek o których się teraz mało mówi w mediach zachowają się w przyszłości lepiej niż kursy akcji tych spółek o których teraz mówi się w mediach dużo.

Oczywiście popularność spółki w mediach może być mierzona w różny sposób. W dzisiejszym świecie ogromną rolę odgrywa Internet. W związku z tym założyłem, że miarą popularności spółki w mediach będzie liczba wpisów (czyli tak zwanych postów) na temat danej spółki na forum giełdowym znanego portalu internetowego http://www.bankier.pl/  na przestrzeni ostatnich 30 dni.

W tym kontekście warto przyjrzeć się spółkom umieszczonym w rubryce ,,Wykres do przemyślenia” na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy. Liczba wspomnianych wpisów na temat wspomnianych spółek jest różna. Dla mBank jest są to 22 wpisy a dla spółki Enea 110 wpisów. Uwaga ! – dla spółki Muza liczba wpisów na przestrzeni ostatnich 30 dni (według stanu na godz. 6.51 w dniu 21 września 2016 roku) wynosi…0 !. Tak dokładnie zero. Wokół spółki panuje więc cisza.

Szczegółowe dna o liczbie wpisów można znaleźć tutaj:

http://www.bankier.pl/gielda/notowania/ranking-popularnosci

Z psychologicznego punktu widzenia oznacza to pojawienie się szansy na dobre zachowanie kursu akcji w przyszłości. Powstaje jednak bardzo ważne pytanie: jak prezentuje się spółki od strony, że tak powiem technicznej, jak prezentuje się wykres jej kursu ?.

MUZA

muza

Otóż mam dobrą wiadomość. Kurs akcji spółki Muza wybił się z podwójnego dna. Gdyby formacja ta miała się wypełnić kurs akcji powinien wzrosnąć z 4 złotych i 17 groszy do 6 złotych i 79 groszy, czyli o 62,8 %.

Sławomir Kłusek, 21 września 2016 roku

Treści zawarte na stronie internetowej www.analizy-rynkowe.pl nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie treści zawartych na stronie internetowej www.analizy-rynkowe.pl

0