20-09-2020

WIG-Ukraina stoi przed szansą na przełamania trendu spadkowego

15 września wprowadziłem do rubryki ,,Wykres do przemyślenia” 2 spółki z indeksu WIG-Ukraina. Były to: Agroton oraz Astarta. Obie spółki charakteryzują się cechami typowymi dla ,,spółki atrakcyjnej fundamentalnie”. Na wykresach kursów akcji obu spółek można ponadto dostrzec symptomy zmiany trendu ze spadkowego na wzrostowy. Szczegółowo można zapoznać się z argumentacją techniczną i fundamentalną pod poniższymi linkami.

Agroton

http://analizy-rynkowe.pl/wykres-do-przemyslenia-agroton/

Astarta

http://analizy-rynkowe.pl/wykres-do-przemyslenia-astarta/

Dziś natomiast postanowiłem przyjrzeć się indeksowi WIG-Ukraina.

Warto przede wszystkim zauważyć, że na wykresie indeksu WIG-Ukraina stworzonym w oparciu o dane świecowe kwartalne mamy do czynienia z bardzo ciekawą sytuacją.

WIG-UKRAINA

WIG-UKRAINA-BIS

Oto oscylator stochastyczny doszedł do strefy wyprzedania a na wykresie pojawiła się tak zwana formacja harami. Przyznam, że tego typu układ techniczny interpretuję pozytywnie. Traktuję go jako swoisty sygnał kupna. Nawiasem mówiąc ostatnia hossa rozpoczynała się również w momencie, gdy oscylator stochastyczny doszedł do strefy wyprzedania a na wykresie pojawiła się formacja harami.

WIG-UKRAINA

WIG-UKRAINA

Na wykresie stworzonym z kolei o liniowe dane dzienne możemy z kolei zauważyć wybicie z nietypowej formacji podwójnego dna. Gdyby miała się ona wypełnić powinno dojść do zwyżki o 10,2 %.

WIG-UKRAINA

WIG-UKRAINA-BIS-BIS-BIS

Gdyby zwyżka ta faktycznie się pojawiła doszło by do przełamania spadkowej linii trendu, co stwarzało by szansę na hossę.

Sławomir Kłusek, 20 września 2020 roku

fcveb

Treści zawarte na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie treści zawartych na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl.

29+