25-04-2016

WIG-Informatyka po przebiciu spadkowej linii trendu stoi przed szansą na wzrost o 16,5 %

Indeks WIG-Informatyka zyskał w tym roku na wartości 10,6 %.

Indeks ten w okresie od końca 2015 roku do 22 kwietnia 2016 roku był jednym z najmocniejszych indeksów spośród indeksów branżowych obliczanych przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

Spoglądając na wykres tego indeksu z długoterminowego punktu widzenia warto zauważyć, że pojawiły się na nim pewne pozytywne dla posiadaczy akcji tendencje.

Po pierwsze doszło do przełamania spadkowej linii trendu poprowadzonej przez szczyty z 2000 oraz 2007 roku.

WIG20

WIG-INFORMATYKA

Po drugie doszło do wybicia z formacji nietypowego podwójnego dna.

WIG-INFORMATYKA

WIG-INFORMATYKA-BIS

W swych różnych tekstach wskazywałem, iż osobiście wyróżniam formację typowego podwójnego dna oraz formację nietypowego podwójnego dna.

Typowa formacja podwójnego dna charakteryzuje się tym, że dołki w formacji kształtują się na poziomie identycznym, bądź prawie identycznym.

Natomiast w przypadku nietypowej formacji podwójnego dna kształtują się one na poziomie zupełnie odmiennym.

Gdyby zaznaczona na wykresie formacja nietypowego podwójnego dna miała się wypełnić powinno dojść do wzrostu indeksu WIG-Informatyka do 2 077,3 pkt, czyli o 16,5 %.

Oto skład indeksu WIG-Informatyka

http://stooq.pl/q/i/?s=wig_info&o=6&i

Sławomir Kłusek, 25 kwietnia 2016 roku

Treści zawarte na stronie internetowej www.analizy-rynkowe.pl nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie treści zawartych na stronie internetowej www.analizy-rynkowe.pl

0