11-03-2016

WIG-Deweloperzy – wyjątkowy, optymistyczny przypadek ,,pęku średnich” typu 100-200-500-1000 !

Jedną metod wyszukiwania momentów zwrotnych na rynku, czyli określania momentów, w których może zostać zapoczątkowany bardzo silny ruch (w górę albo w dół) jest metoda tak zwanego pęku średnich ruchomych – w skrócie: po prostu pęku średnich.

Kiedy na przykład średnie ruchome: z 500 sesji (czerwona przerywana), z 200 sesji (niebieska) oraz ze 100 sesji (żółta) znajdują się bardzo blisko siebie (a dodatkowo jeszcze kurs akcji, czy też indeks znajduje się blisko owych średnich ruchomych) wówczas można oczekiwać rozpoczęcia się bardzo silnego ruchu.

Często na wykresach kursów akcji, indeksów giełdowych, par walutowych, czy też surowców szukam ,,pęków średnich”.

Dziś rano przeglądałem wykresy publikowanych przez GPW w Warszawie indeksów branżowych.

Moją szczególną uwagę zwrócił indeks branży deweloperskiej wig-Deweloperzy.

Warto zauważyć, że we wrześniu 2015 roku doszło wręcz do niesamowitego zjawiska. Otóż pojawił się ,,pęk średnich” nawet nie tylko typu 100-200-500, ale wręcz typu 100-200-500-1000 !.

WIG-DEWELOPERZY

WIG-DEWELOPERZY-1

Średnia ruchoma z 1000 sesji została zaznaczona kolorem czarnym.

Po drugie na wykresie indeksu WIG-Deweloperzy doszło do wybicia z nietypowej formacji podwójnego dna. Formacja ta jeszcze się nie wypełniła. Gdyby się wypełniła powinno dojść do wzrostów o 12,7 %.

WIG-DEWELOPERZY

WIG-DEWELOPERZY-2

Po trzecie na wykresie tego indeksu przebita została spadkowa linia trendu.

WIG-DEWELOPERZY

WIG-DEWELOPERZY-3

Warto zauważyć, że w rubryce ,,Wykres do przemyślenia” umieszczone zostały dotychczas 3 spółki z indeksu WIG-Deweloperzy: Polnord, Alta oraz LC Corp.

Oto skład indeksu WIG-Deweloperzy

https://www.gpw.pl/portfele_indeksow#WIG-DEWEL

Średnia procentowa zmiana kursu akcji spółki po wprowadzeniu jej do rubryki ,,Wykres do przemyślenia” w okresie 12 pierwszych miesięcy po jej wprowadzeniu do tej rubryki była lepsza o 21,7 punktu procentowego od Warszawskiego Indeksu Giełdowego, czyli wykazywała bardzo dużą przewagę ,,nad rynkiem”.

(str.6)

http://analizy-rynkowe.pl/srednia-procentowa-zmiana-kursu-akcji-spolki-po-wprowadzeniu-jej-do-rubryki-wykres-do-przemyslenia-w-okresie-12-pierwszych-miesiecy-po-jej-wprowadzeniu-do-tej-rubryki-wynosila-plus-14-2/

Lista wszystkich wprowadzonych do rubryki ,,Wykres do przemyślenia” spółek publikowana jest w każdym ,,Raporcie Tygodniowym”.

http://analizy-rynkowe.pl/raporty-tygodniowe/

Sławomir Kłusek, 10 marca 2016 roku

Treści zawarte na stronie internetowej www.analizy-rynkowe.pl nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie treści zawartych na stronie internetowej www.analizy-rynkowe.pl

0