05-02-2016

WIG-Banki – szansa na ukształtowania się formacji przenikania lub objęcia hossy !

Przyszłe zachowanie indeksu WIG-Banki może być kluczowe z punktu widzenia przyszłego zachowania indeksu WIG20.

Warto zauważyć, że na zamknięciu ostatniej sesji ze stycznia tego roku (29 stycznia) indeks WIG-Banki ukształtował się na poziomie 5 668,39 pkt.

Z kolei na otwarciu pierwszej sesji lutego (1 lutego) wspomniany indeks ukształtował się na poziomie 5 637,35 pkt.

Dlaczego to jest ważne ? Otóż dzięki temu pojawia się szansa na to, aby na stworzonym w oparciu o dane miesięczne wykresie indeksu WIG-Banki wytworzyła się formacja przenikania lub objęcia hossy.

Aby do tego doszło indeks WIG-Banki na zamknięciu notowań podczas ostatniej sesji z lutego powinien ukształtować się na poziomie co najmniej 5 819,0 pkt.

WIG-BANKI (PRZY ZAŁOŻENIU, ŻE PODCZAS OSTATNIEJ SESJI LUTEGO 2016 ROKU WIG-BANKI NA ZAMKNIĘCIU NOTOWAĆ UKSZTAŁTUJE SIĘ NA POZIOMIE 5 819,0 PKT.)

WIG-BANKI

Biorąc pod uwagę poziom zamknięcia z 4 lutego do osiągnięcia tego poziomu wystarczyłby wzrost o 1,2 %.

Czy jest to realne ? Myślę, że tak.

WIG-BANKI

WIG-BANKI-OSCYLATOR

Warto bowiem zauważyć, że dzięki pewnemu uaktywnieniu się strony popytowej (wykres powyżej) w przypadku oscylatora stochastycznego (stworzonego w oparciu o dane miesięczne dla indeksu WIG-Banki) doszło do wygenerowania sygnału kupna po dojściu do ważnej strefy wsparcia.

Sławomir Kłusek, 5 lutego 2016 roku

Treści zawarte na stronie internetowej www.analizy-rynkowe.pl nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie treści zawartych na stronie internetowej www.analizy-rynkowe.pl

0