13-01-2017

W kursie akcji spółki Rafako drzemie spora siła !

1.Rubryka ,,Wykres do przemyślenia”

Podstawową rubryką analityczną na stronie http://analizy-rynkowe.pl/ jest rubryka ,,Wykres do przemyślenia. W rubryce tej na zasadzie przykładu umieszczam takie spółki, których kurs wybił się z formacji podwójnego dna.

2.Formacja podwójnego dna

Zakładam, że fakt wybicia z formacji podwójnego dna ma potencjalnie duże znaczenie. Podstawowym ,,zadaniem” tej formacji jest bowiem doprowadzenie do zmiany trendu ze spadkowego na wzrostowy.

3.Rafako

Jedną ze spółek, które w ostatnich kilku miesiącach zostały wprowadzone do rubryki ,,Wykres do przemyślenia” jest spółka Rafako. Data wprowadzenia to 12 sierpnia 2016 roku.

Rafako jest  jest generalnym wykonawcą bloków energetycznych i największym w Europie producentem kotłów. Inwestorem strategicznym Rafako jest Grupa PBG.

Spójrzmy na początku na wykres jej kursu. Oto 5 maja 2015 roku doszło do wybicia z formacji podwójnego dna, w przypadku której dołki zostały ukształtowane w dniu 29 kwietnia 2013 roku oraz 18 lipca 2014 roku.

RAFAKO

RAFAKO

Po wybiciu z formacji podwójnego dna i osiągnięciu lokalnego szczytu na poziomie 8 złotych i 42 groszy (kurs z 13 kwietnia 2016 roku) kurs doświadczał korekty spadkowej. Cena akcji spółki Rafako powróciła do wnętrza formacji. Zdarza się. Po zakończeniu korekty spadkowej można spodziewać się zwyżek kursu.

Gdyby formacja podwójnego dna miała się wypełnić kurs akcji spółki Rafako powinien wzrosnąć do 14 złotych i 52 groszy. Czy do tego dojdzie ?. Czas pokaże. Zobaczymy.

4.Rafako/WIG20

Jest ,,coś” co napawa mnie sporym optymizmem. Oto na wykresie siły względnej Rafako/WIG20 także doszło w pewnym momencie do wybicia z formacji podwójnego dna. Po wybiciu z tej formacji na wykresie siły względnej Rafako/WIG20 doszło do spadkowej korekty.

Sądzę, że korekta ta dobiega końca. Warto bowiem na przykład zauważyć, że na wykresie stworzonym w oparciu o dane miesięczne mamy do czynienia z bardzo ciekawą sytuacją.

RAFAKO/WIG20

RAFAKO-WIG20

Nastąpiło oto zbliżenie od góry do poziomu szczytu (S), który to szczyt (S) obecnie może być określany mianem wsparcia. Warto przy okazji zauważyć, że w przypadku tak zwanego oscylatora stochastycznego nastąpiło dojście do strefy wyprzedania, co w przypadku ogólnego trendu wzrostowego stanowi sygnał kupna. w odniesieniu do siły względnej oznacza to wzrost na wykresie siły względnej Rafako/WIG20. Mówiąc inaczej stwarza do dużą szansę na to, że kurs akcji spółki Rafako będzie się zachowywać lepiej od indeksu WIG20.

Sławomir Kłusek, 13 stycznia 2017 roku

Treści zawarte na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).Autor nie ponosi odpowiedzialności  za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie treści zawartych na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl

0