26-11-2020

Uwarunkowania techniczne sprzyjają pojawieniu się wkrótce bardziej zmasowanego popytu na akcje spółki Sanwil

W ostatnim dniu 2019 roku wprowadziłem  do rubryki ,,Wykres do przemyślenia” spółkę Sanwil. Odznacza to, że dostrzegłem w  niej określone walory techniczne i fundamentalne. Od momentu wprowadzenie tej spółki do rubryki ,,Wykres do przemyślenia” do 25 listopada 2020 roku kurs akcji tej spółki zwyżkował z 58 groszy do 3 złotych i 78 groszy, czyli o 551,7 %.

http://analizy-rynkowe.pl/wykres-do-przemyslenia-sanwil/

Moją uwagę zwrócił teraz wykres siły względnej Sanwil/WIG20. Można zauważyć, że w okresie ostatniego mniej więcej miesiąca kurs akcji spółki Sanwil charakteryzował się określoną słabością na tle pewnego punktu odniesienia jakim jest indeks WIG20. Na wykresie siły względnej Sanwill/WIG20 doszło bowiem do zniżki. Teraz pojawiła się szansa na odwrócenie tej niekorzystnej sytuacji.

SANWIL/WIG20

SANWIL-WIG20

Na wykresie siły względnej Sanwil/WIG20 doszło bowiem do bardzo ciekawego zjawiska. Oto w sytuacji, gdy układ średnich ruchomych tworzonych w oparciu o dane tygodniowe jest typowy dla hossy oscylator stochastyczny doszedł do strefy wyprzedania. W trendzie wzrostowym to sygnał rozpoczęcia kolejnej fali zwyżek po zakończeniu spadkowej korekty.

Oznacza to, że wkrótce (może nawet już dziś ?) powinien pojawić się bardziej zmasowany atak popytu.

Sławomir Kłusek, 26 listopada 2020 roku

fcveb

Treści zawarte na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie treści zawartych na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl.

31+