23-03-2018

Supersensacja ! – w 8 na 13 kwartałów wynik portfela hipotetycznego inwestora Zenobiusza był lepszy od wyniku funduszu Warrena Buffetta

Warren Edward Buffett to amerykański ekonomista, inwestor giełdowy, przedsiębiorca i filantrop. Jest powszechnie uważany za jednego z najlepszych inwestorów na świecie.Warren Edward Buffett  założył fundusz Berkshire Hathaway, który funkcjonuje od 1968 roku.

Tymczasem hipotetyczny inwestor Zenobiusz z ciekawością przygląda się wynikom funduszu Berkshire Hathaway i chciałby go pokonać.

Na stronie https://stooq.pl/ można znaleźć notowania funduszu Berkshire Hathaway

https://stooq.pl/q/?s=brk-a.us&c=mx&t=l&a=lg&b=0

https://stooq.pl/q/d/?s=brk-a.us

Postanowiłem porównać wyniki portfela hipotetycznego inwestora Zenobiusza z funduszem Berkshire Hathaway. Mam oczywiście świadomość, że to tylko zabawa i dlatego należy ją traktować z przymrużeniem oka.

Tym niemniej wyniki są bardzo interesujące. Zachęcam do lektury. Szczególnie warto zwrócić uwagę na str. 3

TYPY-HIPOTETYCZNEGO-INWESTORA-23-03-2018

Warto pamiętać, że pod opieką hipotetycznego inwestora Zenobiusza od września 2014 roku znajduje się drapieżny pyton Ważydrąg

Co dzieje się z pytonem Ważydrągiem, gdy dowiaduje się on, że w danym kwartale portfel hipotetycznego inwestora Zenobiusza był lepszy od funduszu Buffetta ?

Odpowiedź brzmi:

Wówczas pyton Ważydrąg wpada w tak pozytywny szał, że zaczyna świecić lampami pojawiającymi się na jego skórze a potem pluje jadem zawierającym feromony ociekające sokiem malinowym, dzięki czemu zwabia 3 tłuste bawoły gnu, które następnie ze smakiem pożera wznosząc okrzyk ,,Potęga Warrena Buffetta musi zostać złamana !”

To, czy zostanie ostatecznie złamana zależy od dalszych działań hipotetycznego inwestora Zenobiusza

Sławomir Kłusek, 23 marca 2018 roku

9

Treści zawarte na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie treści zawartych na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl.

76+