07-01-2015

W średnim terminie ceny kontraktów terminowych na miedź mogą spaść jeszcze o 22.8 %

W dyskusjach o sytuacji na rynku finansowym często padają sformułowania ,,horyzont krótkoterminowy”, ,,horyzont średniookresowy” oraz ,,horyzont długoterminowy”.

Osobiście przez ,,horyzont krótkoterminowy” rozumiem okres do 1 miesiąca, przez ,,horyzont średnioterminowy” okres od 1 miesiąca i 1 dnia do roku a przez ,,horyzont długoterminowy” okres od 1 roku i 1 dnia do nieskończoności.

W tak rozumianym horyzoncie średniookresowym sądzę, że spodziewać się można jeszcze spadków cen kontraktów terminowych na miedź o 22,8 %.

MIEDZ

Na wykresie ceny kontraktów na miedź doszło bowiem do wybicia z nietypowej formacji podwójnego szczytu. Gdyby miała by się ona zrealizować powinnyśmy być świadkami jeszcze w horyzoncie średnioterminowym spadków cen kontraktów na miedź właśnie w o owe 22,8 %.

W konsekwencji można nadal oczekiwać spadku presji inflacyjnej i przesuwania popytu z akcji spółek inflacyjnych w kierunku akcji spółek deflacyjnych.

Zachęcam do zapoznania się z tekstem w którym dokonuje rozróżnienia pomiędzy akcjami spółek inflacyjnych a deflacyjnych. Ta  tematyka będzie jeszcze nie raz przedmiotem rozważań na tej stronie internetowej.

http://comparic.pl/akcje-deflacyjne-akcje-inflacyjne-gpw-dluzszej-perspektywie/

Gorąco zachęcam także do uważnej lektury analiz technicznych akcji spółek giełdowych dokonywanych przez Łukasza Nowackiego na portalu http://comparic.pl/ w dziale ,,GPW”

Także te analizy warto uczynić przedmiotem swych samodzielnych przemyśleń.

Sławomir Kłusek, 7 stycznia 2015 roku

0