12-10-2017

Spodziewam się ataku kursu GPW na historyczne maksimum

Hossa na polskim rynku akcji stwarza okazję do zastanowienia się nad perspektywami kursu Giełdy Papierów Wartościowych, która przecież też jest spółką giełdową. Otóż uważam, że perspektywy te rysują się bardzo pomyślnie.

Na początku spójrzmy na wykres siły względnej GPW/WIG20. Oscylator stochastyczny na wykresie stworzonym w oparciu o dane kwartalne doszedł do strefy wyprzedania.

GPW/WIG20 

GPW-WIG20

Co więcej znajdujemy się w pobliżu linii wsparcia. Stwarza to szansę na wzrosty na wykresie owej siły względnej, co powinno prowadzić do lepszego zachowania kursu GPW niż indeksu WIG20.

GPW

GPW

W rezultacie możemy założyć, że prawdopodobnie pojawiają się czynniki, które będą sprzyjać stosunkowo mocnemu zachowaniu kursu giełdy warszawskiej.

Teraz zobaczmy sam kurs akcji GPW. Doszło na nim do wybicia z formacji nietypowego podwójnego dna. Gdyby formacja ta miała się wypełnić kurs akcji GPW powinien zwyżkować do 51 złotych i 26 groszy.

Biorąc pod uwagę to, że można oczekiwać stosunkowo mocnego zachowania kursu giełdy warszawskiej nie można wykluczyć, że kurs akcji tej spółki przebije wkrótce swe historyczne maksimum znajdujące się aktualnie na poziomie 54 złotych i 20 groszy. Ukształtowało się ono 31 maja 2011 roku.

Sławomir Kłusek, 12 października 2017 roku

Treści zawarte na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie treści zawartych na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl

0