01-03-2018

Rozpoczynam kolejną ankietę, tym razem pod tytułem: ,,Kurs akcji, której z 3 wymienionych spółek zachowa się najlepiej w okresie od 28 lutego do końca 2018 roku ?” (Boryszew, Colian, DGA). Zapraszam do głosowania. Dziękuję za każdy głos !

WYNIKI OSTATNIEJ ANKIETY

Zakończyła się dwudziesta siódma ankieta przeprowadzona na stronie http://analizy-rynkowe.pl/.

W ankiecie tej postawiłem pytanie: ,,Kurs akcji, której z 5 wymienionych spółek zachowa się najlepiej w okresie od 16 lutego do końca 2018 roku ?” (Asseco Poland,  Elektrobudowa , Elektrotim, Rafako, Remak).

Wygrało Rafako otrzymując 45 % głosów. Asseco Poland zdobył 29 % głosów, Elektrobudowa 11 %, Remak także 11 % a oraz Elektrotim 9 %.

http://analizy-rynkowe.pl/rozpoczynam-kolejna-ankiete-tym-razem-pod-tytulem-kurs-akcji-ktorej-z-5-wymienionych-spolek-zachowa-sie-najlepiej-w-okresie-od-16-lutego-do-konca-2018-roku-asseco-poland-elektrobudo/

NOWA ANKIETA

Dziś rozpoczynam kolejną ankietę. Pytanie w tej ankiecie brzmi:  ,,Kurs akcji, której z 3 wymienionych spółek zachowa się najlepiej w okresie od 28 lutego do końca 2018 roku ?”. Spółkami tymi są: Boryszew, Colian oraz DGA.

Każda z tym z spółek została wprowadzona do rubryki ,,Wykres do przemyślenia” na przestrzeni 12 miesięcy i w przypadku każdej z tych spółek doszło do wybicia z typowej tworzonej się ponad 1 rok, czyli długoterminowej formacji podwójnego dna

1.BORYSZEW

Kurs akcji spółki Boryszew znajduje się w trendzie wzrostowym. Znajduje się on bowiem powyżej (zaznaczonej na niebiesko) linii trendu wzrostowego poprowadzonej przez dołki z 1998 oraz 2016 roku. Ponadto przebita została (zaznaczona na różowo) linia trendu spadkowego poprowadzone przez szczyty z 2007, 2009 oraz 2010 roku.

BORYSZEW 

BORYSZEW

Układ średnich ruchomych w przypadku kursu Boryszewa jest typowy dla umiarkowanej hossy. Średnia z 500 sesji (zaznaczona kolorem czerwonym przerywanym) znajduje się bowiem najniżej, ale z kolei średnia (żółta) ze 100 sesji znajduje się poniżej średniej (niebieskiej) z 200 sesji.

BORYSZEW  

BORYSZEW-SREDNIE

Kurs akcji spółki Boryszew wybił się z formacji podwójnego dna. Gdyby formacja ta miała się wypełnić kurs powinien zwyżkować do 20 złotych i 77 groszy.

BORYSZEW  

BORYSZEW-PODWOJNE-DNO

Poziom wskaźnika Cena/wartość Księgowa w przypadku spółki Boryszew kształtuje się na poziomie 2,06.

2.COLIAN

Kurs akcji spółki Colian znajduje się w trendzie wzrostowym. Znajduje się on bowiem powyżej 2 linii trendu wzrostowego, pierwszej poprowadzonej przez dołki z 1998, 2001 i 2008 roku (o kolorze niebieskim) oraz drugiej –  poprowadzonej przez dołki z 2008 oraz 2012 roku. Z drugiej strony kurs zbliżył się do linii trendu spadkowego poprowadzonej przez szczyty z 2007 oraz 2015 roku.

COLIAN 

COLIAN

Układ średnich ruchomych w przypadku kursu spółki Colian jest typowy dla bessy, Średnia z 500 sesji (zaznaczona kolorem czerwonym przerywanym) znajduje się bowiem najwyżej, niżej średnia (niebieska) z 200 sesji a najniżej (niebieska) średnia ze 100 sesji.

COLIAN 

COLIAN-SREDNIE

Kurs akcji spółki Colian wybił się z formacji podwójnego dna. Gdyby formacja ta miała się wypełnić kurs powinien zwyżkować do 4 złotych i 47 groszy.

COLIAN  

COLIAN-PODWOJNE-DNO

Poziom wskaźnika Cena/wartość Księgowa w przypadku spółki Colian kształtuje się na poziomie 0,74.

3.DGA

Kurs akcji spółki DGA znajduje się w trendzie wzrostowym. Znajduje się on bowiem powyżej (zaznaczonej na niebiesko) linii trendu wzrostowego poprowadzonej przez dołki z 2017 I 2018 ROKU. Ponadto przebita została (zaznaczona na różowo) linia trendu spadkowego poprowadzone przez szczyty z 2007 oraz 2010 roku.

DGA 

DGA

Układ średnich ruchomych w przypadku kursu DGA jest typowy dla umiarkowanej hossy. Średnia z 500 sesji (zaznaczona kolorem czerwonym przerywanym) znajduje się bowiem najniżej, ale z kolei średnia (żółta) ze 100 sesji znajduje się poniżej średniej (niebieskiej) z 200 sesji.

DGA  

DGA-SREDNIE

Kurs akcji spółki DGA wybił się z formacji podwójnego dna. Gdyby formacja ta miała się wypełnić kurs powinien zwyżkować do 8 złotych i 50 groszy.

DGA  

DGA-PODWOJNE-DNO

Poziom wskaźnika Cena/wartość Księgowa w przypadku spółki DGA kształtuje się na poziomie 0,48.

Sławomir Kłusek, 1 marca 2018 roku

sk

Treści zawarte na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie treści zawartych na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl.

7+