14-08-2019

Ja jako inwestor długoterminowy (w sensie: z 5-letnim horyzontem inwestycyjnym)

Szanowni Państwo, pragnę przekazać pewną informację (o której wspominałem zresztą już na swoim profilu na Facebooku w dniu 1 czerwca 2019 roku)

od 31 maja 2019 roku jestem właścicielem

32 akcji Orange PL

30 akcji spółki PGNIG

2 akcji PKN Orlen,

5 akcji PKO BP,

oraz 105 akcji Tauron PE

(nabytych w piątek 31 maja 2019 roku za pośrednictwem Domu Maklerskiego PKO BP po fizycznej wizycie w I oddziale PKO BP przy Placu Wolności w Poznaniu z zamiarem ich trzymania przez 5 lat do piątku 31 maja 2024 roku).

Jednocześnie z mojej pamięci wynika, że od chyba mnie więcej połowy lat 90-tych nie byłem właścicielem żadnych akcji.

Mocne postanowienie podjęcia decyzji o nabyciu akcji wyżej wymienionych 5 spółek z indeksu WIG20 podjąłem w trakcje swojej wizyty w lokalu ,,Republika róż” w dniu 30 maja 2019 roku znajdującym się w okolicach Starego Rynku w Poznaniu.

https://www.facebook.com/RepublikaRoz

pozdrawiam

Sławomir Kłusek

P.S.Dziś przypada dzień Energetyka. Jest on dla mnie na tyle ważny, że postanowiłem podzielić się z Państwem informacją o składzie portfela moich akcji na stronie analizy-rynkowe.pl właśnie dziś.

Nie wnikając na razie w szczegóły chciałbym na razie tylko krótko zaznaczyć, że podstawowymi kryteriami wyboru akcji tych 5 spółek były atrakcyjne (jak mniemałem) poziomy wskaźników Cena/Wartość Księgowa i Cena/Zysk netto akcji 5 wybranych spółek.

Jednocześnie z pewną nostalgią zauważam, że pierwszego wpisu na stronie analizy-rynkowe.pl dokonałem w dniu 7 września 2014 roku. Niedługo 5 rocznica.

19+