19-02-2018

Remak – nagły atak popytu w nieprzypadkowym momencie !

Od 18 lutego trwa ankieta pod tytułem: ,,Kurs akcji, której z 5 wymienionych spółek zachowa się najlepiej w okresie od 16 lutego do końca 2018 roku ?”(Asseco Poland,  Elektrobudowa , Elektrotim, Rafako, Remak).

http://analizy-rynkowe.pl/rozpoczynam-kolejna-ankiete-tym-razem-pod-tytulem-kurs-akcji-ktorej-z-5-wymienionych-spolek-zachowa-sie-najlepiej-w-okresie-od-16-lutego-do-konca-2018-roku-asseco-poland-elektrobudo/

Warto zauważyć, że te spółki to 5 spółek wprowadzonych w tym miesiącu do rubryki ,,Wykres do przemyślenia”. Wprowadzenie każdej z tych spółek do tej rubryki oznacza, że drzemie w niej określona siła wewnętrzna, duży potencjał, to ,,coś”, co z powodów technicznych, fundamentalnych i psychologicznych każde patrzeć  na każdą z wyżej wymienionych spółek jak tą, której kurs może się zachowywać stosunkowo mocno w okresie 12 miesięcy od momentu wprowadzenie do tej rubryki.

W pierwszym dniu po rozpoczęciu ankiety już można było dostrzec spore zainteresowanie wyżej wymienioną grupą spółek. Duży popyt uaktywnił się szczególnie na akcjach Remaku.

Wydaje się, że inwestorzy giełdowi dostrzegają możliwość mocnego zachowanie kursu akcji w przyszłości i już teraz kupują akcje tej spółki.

Popatrzmy na wykres siły względnej Remak/WIG20. Przede wszystkim na wykresie siły względnej nastąpiło dojście do ważnego wsparcia.

REMAK/WIG20 

REMAK-WIG20

Po drugie w pobliżu tego wsparcia utworzyła się formacja harami, co samo w sobie jest sygnałem kupna a pomiędzy wykresem siły względnej a oscylatorem stochastycznym ukształtowała się tak zwane pozytywna dyweregncja, co świadczy o wyhamowaniu dotychczas panującego trendu spadkowego.

REMAK/WIG20 

REMAK-WIG20-BIS

W przypadku siły względnej Remak/WIG20 stwarza to szanse na lepsze zachowanie kursu Remaku, niż indeksu WIG20.

Sławomir Kłusek, 19 lutego 2018 roku

Treści zawarte na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie treści zawartych na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl.

4+