06-04-2018

Rafako przy wsparciu. Popyt się ożywił. Młot zachęca kupujących. Czas na hossę !

Kurs Rafako ożywił się po podaniu informacji o tym, że zysk netto spadł w 2017 roku.

https://stooq.pl/n/?f=1228140&search=rafako

RAFAKO

Warto zauważyć, że po dojściu do wsparcia utworzyła się formacja młota. Zapowiada ona wzrosty.

W tym momencie należy odwołać się do pewnej wypowiedzi naszego rodaka z Kanady Edwarda Twardusa, który inwestował kiedyś na rynku kawy (prawdopodobnie po prostu na rynku kontraktów terminowych na kawę).

Edward Twardus wspominał kiedyś (w książce ,,Wielka gra” z 1994 roku), że na początku pewnego dnia napłynęły złe wiadomości fundamentalne na temat rynku kawy, cena kawy spadla, ale po chwili zaczęła rosnąć aż zakończyła dzień ,,na plusie”. W tym momencie Edward Twardus pomyślał: ,,obserwuj kawę !”.

Można powiedzieć, że w tym momencie można było pomyśleć (idąc tokiem rozumowania Edwarda Twardusa) ,,skoro złe wiadomości nie ściągnęły ceny akcji Rafako w dół (bo kurs rośnie) to możliwe, że jak pojawią się wiadomości dobre to tym kurs akcji Rafako pójdzie w górę !”.

Sławomir Kłusek, 6 kwietnia 2018 roku

9

Treści zawarte na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie treści zawartych na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl.

23+