04-11-2014

Rafako – czy kurs 6 złotych i 41 groszy ma szansę być osiągnięty ?

Jednym z najciekawszych wydarzeń wczorajszego dnia na polskim rynku akcji było uaktywnienie się popytu w przypadku akcji spółki Rafako. Coraz bliżej do poziomu 5 złotych i 50 groszy, którego przebicie od dołu stworzyłoby szansę na dalsze wzrosty.

W kontekście wykresu akcji spółki Rafako warto zastanowić się nad pojęciem tak zwanego nietypowego podwójnego dna. Otóż jest to taka formacja, w przypadku, której dołki (D1 oraz D2) znajdują się na zupełnie innym poziomie. W przypadku typowego podwójnego dna dołki te znajdują się na poziomie identycznym, bądź prawie identycznym.

RAFAKO-03-11-2014

W jaki sposób obliczany jest potencjał wzrostu wynikający z formacji nietypowego podwójnego dna ? Na początku dzielimy poziom szczytu (S) przez poziom wyższego dołka (w przypadku akcji spółki Rafko jest to dołek D2). Otrzymujemy tak zwany mnożnik podwójnego dna (M). Następnie mnożymy wartość mnożnika podwójnego dna (M) przez poziom szczytu (S). Otrzymujemy docelowy (minimalny) poziom wzrostu z formacji nietypowego podwójnego dna.

W przypadku akcji spółki Rafako wynosi on 6 złotych i 41 groszy.

Warto przypomnieć, że akcje spółki Rafako znalazły się w rubryce ,,Wykres do przemyślenia” opublikowanej w ,,Raporcie Tygodniowym” z 8 września 2014 roku obok akcji spółek: Immobile, Lena oraz Netmedia.

http://analizy-rynkowe.pl/raport-tygodniowy-4/

Sławomir Kłusek, 4 listopada 2014 roku

 

0