24-06-2015

Polnord – stworzony w oparciu o dane tygodniowe oscylator stochastyczny znalazł się w strefie wyprzedania

Spółka Polnord została wprowadzona do rubryki ,,Wykres do przemyślenia” w dniu 5 maja 2015 roku. Od tego momentu kurs akcji tej spółki stracił na wartości. Co więcej, zachowanie kursu akcji spółki Polnord było gorsze od indeksu WIG20.

Obecnie sytuacja może ulec zmianie. Warto zwrócić uwagę na długoterminowy wykres kursu akcji tej spółki. Proponuję przyjrzeć się na przykład układowi średnich ruchomych stworzonych w oparciu o dane tygodniowe.

Po pierwsze warto zauważyć, że układ ten jest coraz bardziej korzystny, coraz bardziej typowy dla hossy. Zarówno średnia ruchoma z 45 tygodni (różowa), jak również średnia ruchoma ze 100 tygodni (żółta) zmieniły kierunek na rosnący.

POLNORD

Obliczany w oparciu o dane tygodniowe oscylator stochastyczny doszedł do strefy wyprzedania. Często dzieje się tak, że wejście (obliczanego w oparciu o dane tygodniowe) oscylatora stochastycznego do strefy wyprzedania w sytuacji rosnącej średniej ruchomej z 45 tygodni stanowi sygnał kupna.

POLNORD-BIS

Czy tak będzie i tym razem ? Bardzo możliwe.

Warto przy okazji przypomnieć, że kurs akcji spółki Polnord po wybiciu z formacji podwójnego dna stoi przed szansą na wzrost do 17 złotych i 47 groszy.

Sławomir Kłusek, 24 czerwca 2015 roku

0