16-09-2014

,,Poczekalnia” – Relpol

Kiedy ostatnio jechałem pociągiem korzystając tym samym z usług Polskich Kolei Państwowych zastanawiałem się, czytając ,,Gazetę Giełdy Parkiet”, nad wprowadzoną ostatnio w ,,Raporcie Tygodniowym” rubryką  ,,poczekalnia”. W tym kontekście warto przypomnieć, że podstawową rubryką analityczną jest rubryka ,,Wykres do przemyślenia”, w której prezentowane są wykresy tych przykładowych akcji spółek, które już wybiły się z formacji podwójnego dna.

Od drugiego numeru ,,Raportu Tygodniowego” postanowiłem jednak wprowadzić także kategorię ,,poczekalnia”. Podobnie jak pasażerowie czekają w poczekalni na swój pociąg tak i spółki ,,oczekują” tego, aby zostać wprowadzone do rubryki ,,Wykres do przemyśleń”.

Przekładem takiej ,,oczekującej” spółki jest Relpol, którego akcje  w przypadku wzrostu do 6 złotych i 94 groszy wybiłyby się z podwójnego dna. Spółkę Relpol umieściłem w ,,poczekalni” zważywszy na ciekawy długoterminowy wygląd wykresu.

RELPOL-2

Barbara Rockefeller w swej interesującej książce ,,Analiza techniczna dla bystrzaków” wskazuje na to, że trzecie dojście do linii trendu wzrostowego sygnalizuje nadejście kolejnej fali wzrostów.

relpol

Sławomir Kłusek, 16 września 2014 roku

0