11-08-2020

PKO BP – bliskość wsparcia, strefa wyprzedania na oscylatorze stochastycznym oraz podwójne dno to dobry przepis na zwyżki kursu

Podczas swego pobytu w lokalu ,,Republika róż” w dniu 30 maja 2019 roku zdecydowałem o tym, że jedną ze spółek której akcje znajdą się od 31 maja 2020 roku w moim realnym portfelu inwestycyjnym będzie bank PKO BP, bank w którym miałem zaszczyt  pracować w latach 1994-1996 i którego nadal jestem klientem.

1) Popatrzmy na aktualny wykres kursu akcji tej spółki. Obecnie przebywa on w pobliżu ważnego wsparcia z czerwca 2016 roku. Generalnie można założyć, że bliskość wsparcia powinna doprowadzi do uaktywnienia się strony popytowej.

PKO BP

PKOBP-1

2) Co ciekawe na wykresie stworzonym w oparciu o dane kwartalne doszliśmy do strefy tak zwanego wyprzedania, co także może stanowić zwiastun zapowiadający wzrosty kursu akcji.

PKO BP 

PKOBP-2

3) Ponadto na wykresie stworzonym z kolei w oparciu o dane dzienne możemy dostrzec formację podwójnego dna, która zgodnie z zasadami analizy technicznej stanowi sygnał zmiany trendu ze spadkowego na wzrostowy

PKO BP 

PKOBP-3

Możliwe więc, że najbliższe kilka lub nawet kilkanaście miesięcy przyniesienie zwyżki kursów akcji PKO BP.

———————————————————–

WAŻNA INFORMACJA 

Uwaga – od 31 maja 2019 roku jestem akcjonariuszem spółek: Orange PL, PKO BP, PKN Orlen, PGNiG oraz Tauron PE 

http://analizy-rynkowe.pl/ja-jako-inwestor-dlugoterminowy-w-sensie-z-5-letnim-horyzontem-inwestycyjnym/

Sławomir Kłusek, 11 sierpnia 2020 roku

bty

Treści zawarte na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie treści zawartych na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl.

17+