12-02-2018

Oczekuję stosunkowo mocnego zachowanie cen surowców rolnych i stosunkowo słabego cen surowców energetycznych

Obserwując wykresy różnych sił względnych moją uwagę zwrócił wykres siły względnej cen kukurydzy do ropy naftowej. Można zauważyć, że nastąpiło dojście do ważnego wsparcia na bardzo długoterminowym wykresie stworzonym w oparciu o dane kwartalne.

KUKURYDZA/ROPA NAFTOWA 

KUKURYDZA-ROPA

Oscylator stochastyczny doszedł do wsparcia a na wykresie świecowym utworzyła się formacja harami w obszarze wyprzedania. Wedle mojej interpretacji oznacza to szasnę na wzrosty. Co to znaczy ? Oznacza to, że zachowanie kursu kukurydzy może być lepsze od zachowania  kursu ropy naftowej. Kukurydza to surowiec rolny. Ropa naftowa to surowiec energetyczny. Można więc oczekiwać prawdopodobnie stosunkowo mocnego zachowania cen artykułów rolnych oraz stosunkowo słabego zachowania cen surowców energetycznych w najbliższych kilku a może nawet kilkunastu kwartałach.

W poniższym linku ceny i wykresy surowców (także rolnych i energetycznych)

https://stooq.pl/t/?i=512

Sławomir Kłusek, 12 lutego 2018 roku

Treści zawarte na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie treści zawartych na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl

0