24-11-2015

Nietypowa formacja podwójnego szczytu na wykresie cen kontraktów terminowych na miedź wypełniła się !

WIG20 należy do grupy indeksów giełdowych opisujących sytuację na jednym z rynków wschodzących.

Zachowanie indeksów rynków wschodzących jest w dużym stopniu powiązane z zachowaniem cen surowców.

W przypadku indeksu WIG20 mamy do czynienia z silnym powiązaniem zachowania tego indeksu z zachowaniem cen kontraktów terminowych na miedź.

Nie wnikajmy może na razie w to, dlaczego tak się dzieje.

W każdym razie obserwując chociażby zachowanie cen kontraktów terminowych na miedź oraz zachowanie indeksu WIG20  w tym roku można zaobserwować silny związek.

Silnym falom spadków cen kontraktów terminowych na miedź towarzyszyły spadki indeksu WIG20.

Z kolei wzrostom cen kontraktów terminowych na miedź towarzyszyły wzrosty indeksu WIG20.

Czytelnicy http://analizy-rynkowe.pl/ zapewne wiedzą, że jestem wielkim ,,fanem” formacji podwójnego dna, ale także i podwójnego szczytu.

Jak wiadomo wyróżniam typową i nietypową formację podwójnego dna. Analogicznie wyróżniam typową oraz nietypową formację podwójnego szczytu.

Typowa formacja podwójnego dna charakteryzuje się tym, że dołki w formacji kształtują się na poziomie identycznym, bądź prawie identycznym.

Natomiast w przypadku nietypowej formacji podwójnego dna kształtują się one na poziomie zupełnie odmiennym.

Analogicznie typowa formacja podwójnego szczytu charakteryzuje się tym, że szczyty w formacji kształtują się na poziomie identycznym, bądź prawie identycznym.

Natomiast w przypadku nietypowej formacji podwójnego szczytu szczyty kształtują się na poziomie zupełnie odmiennym.

W tym kontekście warto zauważyć, że 23 listopada 2015 roku wypełniła się wreszcie nietypowa formacja podwójnego szczytu.

Co to oznacza ? oznacza to, że potencjał spadkowy wynikający z wybicia z tej nietypowej formacji podwójnego szczytu w pełni się zrealizował.

MIEDŹ

MIEDZ

Może więc przyszedł czas na większe wzrostowe odreagowanie ? Zobaczymy.

W każdym razie ma to dla nas bardzo duże znaczenie zważywszy właśnie na silne powiązanie cen kontraktów terminowych na miedź z zachowaniem właśnie indeksu WIG20.

Sławomir Klusek, 24 listopada 2015 roku

Treści zawarte na stronie internetowej www.analizy-rynkowe.pl nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie treści zawartych na stronie internetowej www.analizy-rynkowe.pl

Dla osób, które po raz pierwszy przybyły na moją stronę….

,,Czym właściwie jest strona http://analizy-rynkowe.pl/ ?”

Zapraszam do lektury !

Wersja w PDF

PREZENTACJA

Wersja w Word

PREZENTACJA

SK

Sławomir Kłusek

0