01-05-2024

Branża relatywnie ciekawa – WIG-nieruchomości na sile względnej wobec WIG-u 20

Chciałbym dziś zwrócić uwagę na wykres siły względnej WIG-nieruchomości/WIG20. Na wykresie tym zauważyłem bowiem trzy interesujące moim zdaniem symptomy techniczne.

Po pierwsze: na wykresie świecowym siły względnej WIG-nieruchomości/WIG20 stworzonym w oparciu o dane tygodniowe znajdujemy się w długoterminowym trendzie wzrostowym. Zaznaczona kolorem różowym średnia zwykła z 45 tygodni znajduje się najwyżej, zaznaczona kolorem żółtym średnia zwykła ze 100 tygodni niżej a zaznaczona kolorem błękitnym średnia zwykła z 200 tygodni najniżej.

WIG-NIERUCHOMOŚCI/WIG20

NIERUCHOMOSCI-WIG20-1

Po drugie: na wykresie świecowym siły względnej WIG-nieruchomości/WIG20 stworzonym w oparciu o dane miesięczne można dostrzec sygnał kupna wygenerowany przez oscylator stochastyczny.

WIG-NIERUCHOMOŚCI/WIG20

NIERUCHOMOSCI-WIG20-2

Po trzecie: na wykresie liniowym siły względnej WIG-nieruchomości/WIG20 stworzonym w oparciu o dane dzienne doszło do wybicia z formacji podwójnego dna. Jest to optymistyczne, gdyż formacja podwójnego dna traktowana jest jako formacja zmiany trendu spadkowego na wzrostowy.

WIG-NIERUCHOMOŚCI/WIG20

NIERUCHOMOSCI-WIG20-3

Oto skład indeksu WIG-nieruchomości:

https://stooq.pl/q/i/?s=wig_nrchom&o=2&i

Sławomir Kłusek, 1 maja 2024 roku

sk-17-11-2022

Treści zawarte na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie treści zawartych na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl.

1+