21-03-2018

Nie wykluczam, że paliwem do wzrostów cen akcji KGHM może być nadzieja na kosmiczny wzrost cen srebra

Pomiędzy zachowaniem cen srebra a zachowaniem cen akcji KGHM występuje silny związek. Warto bowiem zauważyć, że KGHM osiąga zyski nie tylko z miedzi, ale także właśnie ze srebra. Teraz popatrzmy na wykres cen srebra I KGHM.

SREBRO I KGHM 

SREBRO-KGHM

Jedną metod wyszukiwania momentów zwrotnych na rynku, czyli określania momentów, w których może zostać zapoczątkowany bardzo silny ruch (w górę albo w dół) jest metoda tak zwanego pęku średnich ruchomych – w skrócie: po prostu pęku średnich.

SREBRO 

SREBRO-PEK

Kiedy na przykład średnie ruchome: z 500 sesji (czerwona przerywana), z 200 sesji (niebieska) oraz ze 100 sesji (żółta) znajdują się bardzo blisko siebie (a dodatkowo jeszcze kurs akcji, czy też indeks znajduje się blisko owych średnich ruchomych) wówczas można oczekiwać rozpoczęcia się bardzo silnego ruchu.

Często na wykresach kursów akcji, indeksów giełdowych, par walutowych, czy też surowców szukam ,,pęków średnich”. Dziś rano przeglądałem wykresy. Moją szczególną uwagę zwrócił wykres cen srebra.

Warto zauważyć, że w listopadzie 2017 roku doszło wręcz do niesamowitego zjawiska. Otóż pojawił się ,,pęk średnich” nawet nie tylko typu 100-200-500, ale wręcz typu 100-200-500-1000 !.

Średnia ruchoma ze 100 sesji została zaznaczona kolorem żółtym

Średnia ruchoma z 200 sesji została zaznaczona kolorem niebieskim

Średnia ruchoma z 500 sesji została zaznaczona kolorem czerwonym przerywanym

Średnia ruchoma ze 1000 sesji została zaznaczona kolorem czarnym

Wielkim fanem metody pęku średnich jest pyton Ważydrąg znajdujący się od września 2014 roku pod opieką hipotetycznego inwestora Zenobiusza.

Na wykresie cen srebra przebity został trend spadkowy a poza tym doszło do wybicia z formacji podwójnego dna.

Ten układ techniczny jest zapowiedzią niemałych, może sporych, byc może wręcz kosmicznych wzrostów cen srebra.

SREBRO 

SREBRO-PODWOJNE-DNO

Ceny srebra

https://stooq.pl/q/?s=si.f&c=1d&t=l&a=lg&b=0

Gdyby ceny srebra dzięki wzrostom miały osiągnąć szczyt historycznyczny z 2011 roku powinny zwyżkować o 199,5 % 

Sławomir Kłusek, 21  marca 2018 roku

sk

Treści zawarte na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie treści zawartych na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl.

5+