05-04-2021

Na wykresie sumy cen akcji wprowadzonych do rubryki ,,Wykres do przemyślenia” w dniu 31 marca 2021 roku (tzw. SUMY) można dostrzec symptomy zmiany trendu długoterminowego ze spadkowego na wzrostowy

31 marca 2021 roku wprowadziłem do rubryki ,,Wykres do przemyślenia” 5 spółek. Były to: Bioton, Euco, Komputronik, VRG oraz ZUE.

Dziś postanowiłem przeanalizować wykres sumy cen akcji wszystkich 5 spółek. Po prostu dodałem do siebie ceny akcji wspomnianych 5 spółek w poszczególnych dniach.

Popatrzmy na wykres. Wygląda coraz bardziej optymistycznie. Zanosi się na to, że trend długoterminowy zmienia się na wzrostowy.

To doskonała wiadomość dla posiadaczy akcji wspomnianych spółek.

Po pierwsze: na wykresie świecowym stworzonym w oparciu o dane kwartalne zauważyć, że można formację przenikania hossy, która została zaznaczona zieloną elipsą. Zgodnie z teorią analizy technicznej pojawienia się takiej formacji stanowi sygnał kupna zwiastujący zmianę trendu ze spadkowego na wzrostowy

SUMA (Bioton+Euco+Komputronik+VRG+ZUE)

I-KW-2021-1

Po drugie: na wykresie liniowym stworzonym w oparciu o dane dzienne można dostrzec, że układ średnich ruchomych jest już typowy dla hossy

SUMA (Bioton+Euco+Komputronik+VRG+ZUE)

I-KW-2021-2

Po trzecie: na wykresie liniowym stworzonym w oparciu o dane dzienne doszło do wybicia z tak zwanego brzydkiego podwójnego dna, o którym pisał Thomas Bulkowski.

SUMA (Bioton+Euco+Komputronik+VRG+ZUE)

I-KW-2021-3

Thomas Bulkowski, uznawany za jednego z najwybitniejszych znawców analizy wykresów  w książce , Podstawy spekulacji. Ewolucja gracza giełdowego” (Wydawnictwo Linia, 2014) na str.114 opisuje on pojęcie tak zwanego brzydkiego podwójnego dna.

Przez owo brzydkie podwójne dno rozumie on taki przypadek formacji podwójnego dna w którym drugi dołek położony jest wyżej od dołka pierwszego o co najmniej 5 %. Sformułowanie ,,co najmniej 5 %” dosłownie rzecz biorąc oznacza, że może być to także 10,2 czy powiedzmy 23,6 %.

Sławomir Kłusek, 5 kwietnia 2021 roku

fbt

Treści zawarte na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie treści zawartych na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl.

9+