11-08-2020

Na wykresie siły względnej WIG-Banki/WIG20 doszliśmy do wzrostowej linii trendu, co stwarza szansę dla przedstawicieli sektora bankowego

W poprzednim wpisie wskazałem na to, że dobre perspektywy otwierają się przed kursem akcji banku PKO BP. Możliwe, że wynika to ze zbliżania się okresu w którym w ogóle akcje banków staną się silniejsze.

Zauważmy, że na wykresie siły względnej WIG-Banki/WIG20 doszliśmy do wzrostowej linii trendu a oscylator stochastyczny na wykresie stworzonym w oparciu o dane kwartalne znalazł się w strefie wyprzedania. Układ średnich ruchomych jest typowy dla trendu wzrostowego.

WIG-BANKI/WIG20 

BANKI-WIG20

Być może inwestorzy giełdowi powoli zaczynają uznawać akcje banków za po prostu tanie ?

WAŻNA INFORMACJA

Uwaga – od 31 maja 2019 roku jestem akcjonariuszem spółek: Orange PL, PKO BP, PKN Orlen, PGNiG oraz Tauron PE 

http://analizy-rynkowe.pl/ja-jako-inwestor-dlugoterminowy-w-sensie-z-5-letnim-horyzontem-inwestycyjnym/

Sławomir Kłusek, 11 sierpnia 2020 roku

bty

Treści zawarte na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie treści zawartych na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl.

18+