05-04-2018

Na wykresie siły względnej Remak/WIG 20 doszło już do wybicia z podwójnego dna. Jakie mogą być tego konsekwencje dla kursu akcji spółki Remak ?

Przeglądając różne wykresy kursów akcji oraz sił względnych w stosunku do indeksu WIG 20 doszedłem do takiego intuicyjnego przekonania, że jeżeli na wykresie kursu akcji spółki X nie doszło jeszcze do wybicia z formacji podwójnego dna, ale doszło do tego na wykresie siły względnej kursu akcji tej spółki wobec indeksu WIG 20 to najprawdopodobniej do wybicia z formacji podwójnego dna dojdzie także na wykresie kursu akcji spółki X.

Zachowanie siły względnej kursu akcji spółki X wobec indeksu WIG 20 pokazuje bowiem jakby przemiany relatywnej mocy w relatywną słabość i relatywnej słabości w relatywną siłę.

Wyrażam przekonanie, że zachowanie siły względnej może być czynnikiem wyprzedzającym wobec zachowania kursu.

Teraz można porównać zachowanie siły względnej Remak/WIG 20 oraz zachowanie kursu akcji spółki Remak.

Na wykresie kursu akcji spółki Remak nie doszło jeszcze do wybicia z formacji podwójnego dna.

REMAK 

REMAK

Z kolei na wykresie siły względnej Remak/WIG20 do owego wybicia już doszło 4 kwietnia 2018 roku.

REMAK/WIG20 

REMAK-WIG20

Jeżeli zachowanie siły względnej Remak/WIG20 może być czynnikiem wyprzedzającym wobec zachowania kursu spółki Remak to wybicie z formacji podwójnego dna na sile względnej (które już nastąpiło) stanowi zapowiedź tego, że także na wykresie kursu akcji spółki Remak dojdzie do wybicia z podwójnego dna.

To są oczywiście tylko pewne takie intelektualne rozważania. Jak będzie ?. Czas pokaże.

Gdyby doszło do wybicia z formacji podwójnego dna i formacja miała się zrealizować kurs powinien wzrosnąć do 16 złotych i 48 groszy. Obecny poziom kursu to 11 złotych i 50 groszy.

 

Sławomir Kłusek, 5 kwietnia 2018 roku

sk

Treści zawarte na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie treści zawartych na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl.

10+