08-06-2015

Na wykresie siły względnej Mostostal Warszawa/WIG 20 doszło już do przebicia oporu z kwietnia 2015 roku. Jakie mogą być tego konsekwencje dla kursu akcji spółki Mostostal Warszawa ?

Przeglądając różne wykresy kursów akcji oraz sił względnych w stosunku do indeksu WIG 20 doszedłem do takiego intuicyjnego przekonania, że jeżeli na wykresie kursu akcji spółki X nie doszło jeszcze do przebicia oporu, ale doszło do przebicia oporu na wykresie (podobnie, ale nie tak samo wyglądającej) siły względnej kursu akcji tej spółki wobec indeksu WIG 20 to najprawdopodobniej do przebicia oporu dojdzie także na wykresie kursu akcji spółki X.

Zachowanie siły względnej kursu akcji spółki X wobec indeksu WIG 20 pokazuje bowiem jakby przemiany relatywnej mocy w relatywną słabość i relatywnej słabości w relatywną siłę.

Wyrażam przekonanie, że zachowanie siły względnej może być czynnikiem wyprzedzającym wobec zachowania kursu.

Teraz można porównać zachowanie siły względnej Mostostal Warszawa/WIG 20 z zachowanie kursu akcji spółki Mostostal Warszawa.

Na wykresie kursu akcji spółki Mostostal Warszawa nie doszło jeszcze do przebicia oporu z kwietnia 2015 roku.

MOSTOSTAL-WARSZAWA

Na wykresie siły względnej Mostostal Warszawa/WIG20 doszło już do przebicia oporu z kwietnia 2015 roku.

MOSTOSTAL-WARSZAWA-WIG-20

Jeżeli zachowanie siły względnej Mostostal Warszawa/WIG20 może być czynnikiem wyprzedzającym wobec zachowania kursu spółki Mostostal Warszawa to przebicie oporu na sile względnej (które już nastąpiło) stanowi zapowiedź tego, że także na wykresie kursu akcji spółki Mostostal Warszawa) dojdzie do przebicia wspomnianego oporu (11 złotych i 47 groszy – szczyt z 20 kwietnia 2015 roku na zamknięciu sesji)

To są oczywiście tylko pewne takie intelektualne rozważania. Jak będzie ?. Czas pokaże.

Sławomir Kłusek, 8 czerwca 2015 roku

0