28-11-2022

Branża relatywnie ciekawa – WIG-motoryzacja na sile względnej wobec WIG-u 20

Dziś moją uwagę zwrócił wykres siły względnej WIG-motoryzacja/WIG20. Stało się tak dlatego, że zauważyłem, iż na wykresie tej siły względnej mamy do czynienia z występowaniem trendu wzrostowego rozumianego jako sytuacja, w której zaznaczona kolorem różowym  zwykła średnia ruchoma z 45 tygodni znajduje się najwyżej, zaznaczona kolorem żółtym zwykła średnia ruchoma ze 100 tygodni niżej, zaznaczona kolorem błękitnym zwykła średnia ruchoma z 200 tygodni najniżej a kierunek przebiegu wszystkich tych 3 średnich jest zwyżkowy.

Generalnie rzecz biorąc jest tak, że w sytuacji występowania tak zdefiniowanego trendu wzrostowego sytuacje w których oscylator stochastyczny znalazł się  w strefie wyprzedania należy (co zaznaczyłem na wykresie elipsami koloru zielonego) należy traktować jako zwiastuny zakończenia korekty spadkowej, po zakończeniu których powinniśmy być świadkami kontynuacji trendu wzrostowego.

WIG-Mmotoryzacja/WIG20

MOTO-WIG20

To moje zaprezentowane dziś rozumowanie opiera się na zasadzie, że trend jest kontynuowany dopóki nie ma oznak jego zmiany, lub też inaczej mówiąc, że prawdopodobieństwo kontynuacji trendu jest bardziej prawdopodobne niż jego zmiana.

Oto skład indeksu WIG-motoryzacja 

https://gpwbenchmark.pl/karta-indeksu?isin=PL9999999243

Sławomir Kłusek, 28 listopada 2022 roku

sk-17-11-2022

Treści zawarte na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie treści zawartych na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl.

3+