10-11-2015

Kurs akcji spółki Bioton przed szansą na wzrost z 14 złotych i 50 groszy do 24 złotych. Co ważniejsze: ,,psychologia” czy jednak ,,technika” ?

Czytelnik strony http://analizy-rynkowe.pl/ napisał dziś do mnie. Zapytał o kurs akcji spółki Bioton. Wprawdzie Bioton nie był nigdy umieszczony w rubryce ,,Wykres do przemyślenia” (ani też w ,,Poczekalni”), ale z uwagi na wagę sprawę postanowiłem poruszyć problem spółki Bioton w artykule na stronie internetowej http://analizy-rynkowe.pl/.

30 lipca 2015 roku doszło do wybicia z nietypowej formacji podwójnego dna. Formacja ta już zrealizowała się.

BIOTON – PIERWSZA FORMACJA NIETYPOWEGO PODWÓJENGO DNA

BIOTON-1

Z drugiej strony na wykresie można zaznaczyć inną nietypową formację podwójnego dna, która się jeszcze nie zrealizowała.

BIOTON – DRUGA FORMACJA NIETYPOWEGO PODWÓJENGO DNA

BIOTON-2

W tej sytuacji oczekiwałbym wzrostu kursu akcji spółki Bioton do 24 złotych.

Psychologia

Obecnie prowadzę eksperyment psychologiczny, który przyniósł na razie mieszane wyniki…w eksperymencie tym podzieliłem spółki na ,,depresyjne” i ,,euforyczne” (po I etapie lepsze były spółki ,,depresyjne”, po II etapie spółki ,,euforyczne”). Eksperyment potrwa do 30 kwietnia 2016 roku.

W ,,założeniach” do eksperymentu przyjąłem, że kursy akcji spółek ,,depresyjnych” powinny w okresie pomiędzy 30 kwietnia 2015 roku a 30 kwietnia 2016 roku zachowywać się średnio rzecz biorąc lepiej, niż kursy akcji spółek ,,euforycznych”. Jak będzie ? Czas pokaże.

Przyjąłem, że jeżeli liczba wpisów (czyli tak zwanych postów) na temat danej spółki na forum giełdowym znanego portalu internetowego http://www.bankier.pl/  na przestrzeni ostatnich 30 dni według stanu na 30 kwietnia 2015 roku była niższa od 10 to taką spółkę można nazwać ,,depresyjną”, jeżeli natomiast była równa 10 lub wyższa to spółkę taką można nazwać ,,euforyczną”.

http://analizy-rynkowe.pl/eksperyment-psychologiczny-trwa-podsumowanie-i-etapu-wedlug-stanu-na-31-lipca-2015-roku/

http://analizy-rynkowe.pl/eksperyment-psychologiczny-trwa-podsumowanie-ii-etapu-wedlug-stanu-na-30-pazdziernika-2015-roku/

Być może jest tak ,,euforyczność” przeszkadza głównie, gdyż jest bardzo duża a poza tym może głównie wtedy, gdy towarzyszy jej wybicie z np. formacji sprzedaży (z formacji podwójnego szczytu).

To jeszcze będą musiał przemyśleć po zakończeniu całego eksperymentu)

Wedle stosowanej przeze mnie metodologii Bioton zaliczony został do spółek ,,euforycznych”. Kurs znajduje się w trendzie wzrostowym. ,,Euforyczność” nie przeszkadza.

Psychologia czy technika ?

w każdym razie argument ,,techniczny” uważam za ważniejszy od ,,psychologicznego” w tym sensie, że wygląd techniczny wykresu świadczy o faktycznym nastawieniu inwestorów uwidocznionym w np. formacji technicznej.

Odnośnie tych 2 formacji na wykresie Biotonu to mamy tak do czynienia z czymś co nazwałbym dwuetapowym podwójnym dnem

http://analizy-rynkowe.pl/wig20-czy-dojdzie-na-wykresie-tego-indeksu-do-wybicia-z-dwuetapowej-formacji-podwojnego-dna/

Tam w przypadku WIG-u 20 nie doszło do wybicia jeszcze nawet z 1 podwójnego dna, natomiast w przypadku Biotonu już doszło.

Sławomir Kłusek, 10 listopada 2015 roku

Treści zawarte na stronie internetowej www.analizy-rynkowe.pl nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie treści zawartych na stronie internetowej www.analizy-rynkowe.pl

0