19-11-2015

Kurs akcji PKO Banku Polskiego ma szansę wybić się z formacji podwójnego dna. Do tego potrzebne byłoby osiągnięcie kursu na poziomie 31 złotych i 30 groszy

Mówi się często, że ,,bez banków nie ma hossy”. Hasło to oznacza, że trudno sobie wyobrazić silne zwyżki Warszawskiego Indeksu Giełdowego bez uczestniczenia w owych zwyżkach akcji największych banków.

W tym kontekście warto przypomnieć, że podstawową rubryką analityczną jest na stronie http://analizy-rynkowe.pl/ rubryka ,,Wykres do przemyślenia”.

Pierwszym bankiem, który został wprowadzony do tej rubryki był PKO Bank Polski. W ostatnim czasie pojawiło się szereg sygnałów, które stwarzają szansę na to, że kurs akcji tego banku będzie się wzmacniał.

Naturalnie pewności nie ma (gdyż prognozowanie w ogóle jest trudne i obarczone ryzykiem), ale warto wskazać na kilka argumentów przemawiających za tym, że być może kurs akcji PKO Banku Polskiego się umocni.

Po pierwsze warto zauważyć, że o ile w listopadzie tegorocznego roku kursy BZWBK, Alior Banku, PeKaO, Banku Millenium, czy też mBanku przebiły na przykład swe dołki z sierpnia tego roku, o tyle kurs akcji PKO Banku Polskiego tego nie uczynił.

Po drugie na sile względnej PKO Banku Polskiego do WIG-u 20 doszło do przełamania spadkowej linii trendu a następująca później korekta spadkowa wydaje się dobiegać końca.

PKO BP/WIG20

PKOBP-WIG20

Teraz przyjrzyjmy się samemu wykresowi kursu akcji PKO BP.

PKO BP

PKOBP

Tworzy się na nim formacja podwójnego dna. Gdyby kurs doszedł do 31 złotych i 30 groszy doszłoby do wybicia z owej na razie jeszcze tylko hipotetycznej formacji.

Sławomir Kłusek, 19 listopada 2015 roku

0