05-04-2018

Kurs akcji PKN Orlen aż pali się do lotu

Kurs akcji PKN Orlen znajduje się w długoterminowym trendzie wzrostowym. Świadczy o tym układ średnich ruchomych. Jest on typowy dla hossy.

PKN 

PKN-1

Zaznaczona kolorem żółtym średnia ruchoma ze 100 miesięcy znajduje się powyżej zaznaczonej kolorem różowym średniej ruchomej z 45 miesięcy oraz zaznaczonej kolorem czerwonym średniej ruchomej z 15 miesięcy.

W takiej sytuacji technicznej oscylator stochastyczny doszedł do strefy wyprzedania. Taki układ techniczny zapowiada zakończenie korekty spadkowej oraz rozpoczęcia kolejnej fali wzrostowej.

W tej sytuacji wkrótce można oczekiwać uaktywnienia się popytu na akcje PKN Orlen.

Co ważne na wykresie siły względnej PKN Orlen/WIG20 zbliżamy się do strefy ważnych poziomów, które stanowią obszar wsparć. Można więc oczekiwać wzrostów, czyli lepszego zachowania kursu PKN Orlen niż indeksu WIG20.

PKN/WIG20 

PKN-WIG20-WYKRES-1

Co ważna na wykresie wspomnianej siły względnej doszło do bardzo ciekawej sytuacji. Oto układ średnich ruchomych jest typowy dla trendu wzrostowego a oscylator stochastyczny doszedł do strefy wyprzedania. To sygnał zapowiadający wzrosty.

PKN-WIG20-WYKRES-2

Można więc powiedzieć, że wkrótce prawdopodobnie kurs akcji PKN Orlen wejdzie w fazę nie tylko wzrostów kursu akcji, ale lepszego zachowania od indeksu WIG20.

Sławomir Kłusek, 5 kwietnia 2018 roku

9

Treści zawarte na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie treści zawartych na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl.

15+