08-01-2021

Jeszcze raz o kursie akcji MW Trade. ,,Pęk średnich” typu 100-200-500 budzi nadzieję byków

Jedną metod wyszukiwania momentów zwrotnych na rynku, czyli określania momentów, w których może zostać zapoczątkowany bardzo silny ruch (w górę albo w dół) jest metoda tak zwanego pęku średnich ruchomych – w skrócie: po prostu pęku średnich.

Kiedy na przykład średnie ruchome: z 500 sesji (czerwona przerywana), z 200 sesji (niebieska) oraz ze 100 sesji (żółta) znajdują się bardzo blisko siebie (a dodatkowo jeszcze kurs akcji, czy też indeks znajduje się blisko owych średnich ruchomych) wówczas można oczekiwać rozpoczęcia się bardzo silnego ruchu.

Moją szczególną uwagę zwrócił wykres kursu akcji spółki MW Trade.

Warto zauważyć, że na przełomie 2020 i 2021 roku pojawił się wspomniany ,,pęk średnich”.

MW TRADE

MWTRADE-4

Poprzednio wspomniany ,,pęk średnich” pojawił się w czerwcu 2016 roku. Po jego pojawieniu się pojawił się ogromnie silny ruch. Był to ruch w dół. Pamiętajmy jednak, że wspomniany ,,pęk średnich” uwidocznił się w pobliżu stref oporu.

Teraz mammy sytuację odwrotną. Uwidocznienie ,,pęku średnich” nastąpiło w pobliżu strefy wsparcia.

Uformowanie się podwójnego dna jest bowiem takim wsparciem.

W tej sytuacji też może oczekiwać silnego ruchu kursu, tyle tylko nie w dół a w górę.

Sławomir Kłusek, 8 stycznia 2021 roku

fcveb

Treści zawarte na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie treści zawartych na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl.

16+