12-02-2023

Branża relatywnie ciekawa – WIG-Informatyka na sile względnej wobec WIG-u 20

Chciałbym dziś zwrócić uwagę na wykres siły względnej WIG-Informatyka/WIG20. Na wykresie tym zauważyłem bowiem kilka interesującym moim zdaniem symptomów technicznych

Po pierwsze: na wykresie liniowym siły względnej WIG-Informatyka/WIG20 stworzonym w oparciu o dane tygodniowe znajdujemy się w długoterminowym trendzie wzrostowym. Zaznaczona kolorem różowym średnia zwykła z 45 tygodni znajduje się najwyżej, zaznaczona kolorem żółtym średnia zwykła ze 100 tygodni niżej a zaznaczona kolorem błękitnym średnia zwykła z 200 tygodni najniżej.

WIG-INFORMATYKA/WIG20 

INFORMATYKA-WIG20-WYKRES-1

Po drugie: na wykresie liniowym siły względnej WIG-Informatyka/WIG20 stworzonym w oparciu o dane tygodniowe można dostrzec pozytywną dywergencję z oscylatorem stochastycznym. O ile dołki siły względnej znajdują się coraz niżej, o tyle dołki oscylatora stochastycznego znajdują się coraz wyżej. Świadczy to o wytracaniu impetu przez trend spadkowy.

WIG-INFORMATYKA/WIG20  

INFORMATYKA-WIG20-WYKRES-2

Po trzecie: na wykresie świecowym siły względnej WIG-Informatyka /WIG20 stworzonym w oparciu o dane dzienne doszło do wybicia z formacji podwójnego dna, która to formacja jest formacją zmiany trendu ze spadkowego na wzrostowy.

WIG-INFORMATYKA/WIG20  

INFORMATYKA-WIG20-WYKRES-3

Oto skład indeksu WIG-Informatyka

https://stooq.pl/q/i/?s=wig_info&o=2&i

Sławomir Kłusek, 12 lutego 2023 roku

sk-17-11-2022

Treści zawarte na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie treści zawartych na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl.

2+