07-07-2021

Na wykresie siły względnej WIG20/sWIG80 pojawił się sygnał, który w przeszłości zapowiadał nadejście okresu kilku kwartałów przewagi indeksu WIG20 nad indeksem sWIG80

Postanowiłem  przeanalizować wykres siły względnej WIG20/sWIG80.

Moją uwagę zwrócił wykres świec japońskich stworzony w oparciu o dane kwartalne.

Na podstawie danych z wykresu powyższej siły względnej, że ciekawe sygnały w przeszłości płynęły z oscylatora stochastycznego.

Kiedy oscylator ten (zaznaczony w dolnej części wykresu) dochodził w przeszłości do poziomu wyprzedania (spadał poniżej poziomu 20) i następnie pojawił się sygnał kupna (linia ciągła przerywała od dołu linię przerywaną) to zapowiadało to nadejście okresu kilku kwartałów w których indeks giełdowy dużych spółek WIG20 zachowywał się lepiej od indeksu małych spółek sWIG80.

WIG20/sWIG80 

WIG20-SWIG80

Jeżeli ta zasada miała by sprawdzić się także i tym razem to oznaczało by to pojawienie się szansy na to, aby w najbliższych  kilku kwartałach lepiej zachowywał się indeks dużych spółek WIG20 niż indeks małych spółek sWIG80.

Sławomir Kłusek, 7 lipca 2021 roku

fbt

Treści zawarte na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie treści zawartych na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl.

14+