06-09-2022

Branża relatywnie ciekawa – WIG-Energia na sile względnej wobec WIG-u 20

Moją uwagę zwrócił dziś indeks branży energetycznej. Stało się tak dlatego, że na sile względnej WIG-Energia/WIG20 pojawił się bardzo ciekawy układ techniczny.

Po pierwsze: warto zwrócić uwagę na to, że na wykresie tej siły względnej stworzonym  w oparciu o dane tygodniowe mamy do czynienia z trendem wzrostowym. Najwyżej znajduje się bowiem (czerwona) średnia z 15 tygodni, niżej (różowa) średnia z 45 tygodni, jeszcze niżej (żółta) średnia ze 100 tygodni a najniżej (błękitna) średnia z 200 tygodni.

WIG-ENERGIA/WIG20 

ENERGIA-WIG20-WYKRES-1

Po drugie: wykres doświadczył korekty spadkowej i zbliżył się do szczytu z sierpnia 2017 roku, który pełnił niegdyś rolę szczytu a obecnie odgrywa rolę wsparcia.

WIG-ENERGIA/WIG20  

ENERGIA-WIG20-WYKRES-2

Po trzecie: oscylator stochastyczny znalazł się w strefie wyprzedania, co w sytuacji występowania trendu wzrostowego może być traktowane jako sygnał zapowiadający zakończenia spadków i rozpoczęcie wzrostów

WIG-ENERGIA/WIG20  

ENERGIA-WIG20-WYKRES-3

Oto skład indeksu WIG-Energia:

https://stooq.pl/q/i/?s=wig_energ&o=2&i

Sławomir Kłusek, 6 września 2022 roku

fbt

Treści zawarte na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie treści zawartych na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl

4+